Serhat Seferoğlu


Bayram Demir'in ardından

Bayram Demir'in ardından


Bayram Demir'in ardından

     Yıllar önce matbaa işletmeciliğinin beraberinde pazarlamacılık yaptığım dönemde tanıdım bu şahsiyetli insanı. Kendisi O dönemde Kurşunlu belediye başkanı idi. Kurşunlu'da köy meydanı tabir edilecek yerde iskeleye doğru belediye Aile Çay Bahçesi vardır.  Kurşunlu’nun en güzel yerinde sayılırdı. Ben o yıllarda matbaa işletmeciliğinin yanı sıra kahvehane malzemeleri satıyordum. İşletmenin sahibi Şaban abi iyi bir insan iyi bir müşterimdi. Burada  satış yaptığım günlerden birinde tesadüf tanıştım kendisiyle yaklaşık 25 yıl evvel.

     Heybetli yapısı kadar bir o kadar da kocaman yüreği olduğunu hissettim daha ilk tanıdığımda. Zaman bu hissiyatımı tescilledi. Hakikaten insanlık, dostluk canlısı bir insandı. Daha henüz tanışmamıza rağmen trafik sorunu yaşadığım sıkıntı da gösterdiği gayretini hiç unutmadım. Aradan geçen zaman içerisinde gerek Kurşunlu Belediye Başkanlığı, gerek Gemlik belediye meclis üyeliği  adaylığı sürecinde daha yakından tanıma fırsatı buldum kendisini. Mert babacan Sözünün eri iyi bir insandı. Eski bir eğitimci olduğunu öğrenmiş ona olan sevgimi ve saygımı daha da fazlalaşmıştı. Ben de eski bir eğitimci ve sonradan siyaset yapmış, eğitim hayatı sonrası kalan 17 yıllık ömrü siyasete adamış bir öğretmen çocuğu olarak kendisinin daha çok sevmiştim.  Geçen yıllar içerisinde kendisiyle birçok kez sohbet etme, bir arada Olma imkanı bularak daha yakın olma şansını yakaladım Bayram abiyi. 2019 yerel seçimlerinde meclis üyesi adayı Bayram abi siyaset hayatında edindiği tecrübelerle özellikle kendi beldesinde büyük bir başarıya imza atarak yerel seçimlerin kazanılmasında üstüne düşeni yerine getirmişti. Kayıp ettiğimiz günün bir önceki akşamında belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile katıldığımız canlı yayın sonunda ağırlaştığını öğrenmiştik. Tedavisi sürerken akşam 23 civarlarında entübe edildiğini öğrendik. Sabah 10 gibi ise yaşamını yitirdiği haberini aldık.

    Gemlik belediye seçimlerinden sonra başladığı belediye başkan yardımcılığı görevini 20 aya bile tamamlayamadan günümüzün illet hastalığı almıştı bu koca yürekli mert adamı aramızdan. Gemlik önemli bir değerini kaybetti. Partili partisiz herkesi derinden üzdü Bayram abi. Mekanın Cennet olsun, iyilik sever güzel insan.