• Salı 28 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 29 ° / 16 ° Güneşli
  • Perşembe 29 ° / 15 ° Güneşli


Yıldız; Sağcı Olsan Ne Olur Solcu Olsan Ne Olur?

Yıldız; Sağcı Olsan Ne Olur Solcu Olsan Ne Olur?

       Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile alakalı olarak basın açıklaması düzenledi. ‘Evine helal lokma götürmek için alın teri akıtan gecesini gündüzüne katan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.’ diyerek sözlerine başlayan Yıldız konuşmasının devamında şunları söyledi.

       “İşçinin emeğinin sömürüldüğü, akıttığı terin karşılığının verilmediği bir dünyada yaşıyoruz. İşçimizin ücreti, çalışma saatleri, taşeron çalışanlar, işçi güvenliği gibi konular konuşulması lazımken yıllarca 1 Mayıs hangi meydanda kutlanacak şeklinde tartışıldı konuşuldu. Halbuki esas olan meydan değil, insandır. Emeğin sömürülüyorsa, sağcı olsan ne olur solcu olsan ne olur?” şeklinde konuşan Yıldız konuşmasını şu sözlerle tamamladı.

KOVİD19 Mağduru İşçiler.

       “Kovid19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde iş yerleri kapatılan ve bu sebeple işsiz kalan işçi kardeşlerimiz hakkında gerekenin yapılması lazım gelir. Bu insanlarımızın fatura ödemelerini bir kenara bırakın, evine ekmek götürecek parası dahi yok ellerinde. Güçlü bir ülke üretimle, tarımla, hayvancılıkla ve sanayi ile ayakta durur. Yapılması gereken yatırımları önceliğimiz olan fabrikalara, sanayi ve endüstriye yapmış olsak bugün milyonlarca işsizimize iş ve aş kapılarını açmış Korona vb gibi olağanüstü hallerde bile insanımıza çok rahatlıkla devlet yardımı yapar olmuştuk.” diyerek sözlerini noktaladı.