• Pazartesi 26 ° / 14 ° Fırtına
  • Salı 18 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 19 ° / 7 ° Güneşli


Yıldız; Emperyalizmin Yediği En Büyük Tokat.

Yıldız; Emperyalizmin Yediği En Büyük Tokat.

Yıldız; Emperyalizmin Yediği En Büyük Tokat.

       Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Çanakkale Zaferinin yıldönümünde basın açıklaması düzenledi. ‘Çanakkale Zaferi, emperyalizmin coğrafyamızı kıskaca almaya çalıştığı bir dönemde beklemediği anda yediği kuvvetli bir tokattır.’ Şeklinde söze başlayan Yıldız devamında ise şu sözleri söyledi.

       “Tarihimizdeki bütün zaferler iman, aşk ve azimle kazanılmıştır. Biz Çanakkale Zaferi’ni harp gemilerimiz daha fazla olduğu için toplarımız, mermilerimiz, her şeyimiz, her türlü silah ve cephanemiz daha üstün olduğu için değil imanımız, inancımız daha üstün olduğu için kazandık. Bir milletin asıl gücü ne tankıdır ne topudur ne de parasıdır. Milli ve manevi değerlerine inanmış, gücü değil Hakk’ı üstün tutan inançlı evlatlarıdır. Buna sahip oldunuz mu zaferleri yaşarsınız. Bütün insanlığa en büyük hizmetleri yaparsınız. Çanakkale Zaferi’nden alacağımız en önemli ders budur.”

ÇANAKKALE FARKLI BİR RUHTUR

       Çanakkale demek; Diyarbakır’dan Trabzon’a, Anadolu’dan Ortadoğu’ya, Balkanlardan Kuzey Afrika’ya, maşrıktan mağribe bir milletin ve ümmetin tek yürek olması, aynı dava uğruna omuz omuza gelmesi demektir. Çanakkale Zaferi’nin bugün yaşanan ciddi kutuplaşma ve kamplaşma ortamının ortadan kaldırılması, sevgi ve şefkat ortamının oluşturulması için bir vesile bilinip adım atılması; başta biz siyasilerin üzerine bir vazifedir. Bu münasebetle bu büyük zaferde emeği geçenlere aziz şehit ve gazilerimize yüce Allah’tan rahmet dileriz.