• Cuma 30.3 ° / 16.3 ° Açık hava
  • Cumartesi 30.8 ° / 15.7 ° Açık hava
  • Pazar 30.5 ° / 14.4 ° Açık hava


Yıldız; Bu Günün Çocukları Yarınlarımızın Sahibidir

Yıldız; Bu Günün Çocukları Yarınlarımızın Sahibidir

Yıldız; Bu Günün Çocukları Yarınlarımızın Sahibidir

       Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yıldız, yayınlamış olduğu mesajda görüşlerini şu sözlerle dile getirdi.

       “23 Nisan1920, bizler için büyük anlam ve değer taşıyan tarihi bir dönüm noktasını ifade etmektedir. ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ cümlesinin şiar edinildiği İstiklal Mücadelemiz sırasında olağanüstü şartlar altında görev yapan Gazi Meclisimiz, üstlendiği ağır sorumluluğu mehabetine yakışır bir şekilde yerine getirmiştir. TBMM’de bugüne kadar alınan tarihi kararlarla milletimizin mukadderatı değişmiş ve Türkiye'nin bugününü ve yarınlarını şekillendirmiş; bu yönüyle de demokrasinin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir. Millet egemenliğinin tecelligâhı, Türkiye'nin bugününü ve yarınını temsil eden TBMM, dün olduğu gibi bugün de ülkemizin tüm sorunlarının çözüme kavuşturulacağı kurumdur. Kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun ocağı TBMM'nin, problemlerimizin çözüme kavuşturulacağı yegane çatı olması gerektiğini düşünüyor ve bu nedenle ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ çalışmalarını destekliyoruz.”

BU BAYRAM TÜM DÜNYA ÇOCUKLARININ.!

Çocuklarına bayram armağan eden bir ülke olarak dünyada müstesna bir yer edinen Türkiye olarak; hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları temenni ediyorum. Bu anlamlı günde, TBMM'nin açılışının 102. yıl dönümü vesilesiyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Gazi Meclisimizin tüm üyelerini saygı ve rahmetle yâd ediyorum.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir gelecek temennisiyle; yarınlara dair umudumuz olan bütün çocuklarımıza güzel bir Türkiye diliyorum.