Yıldırım GTSO Meclis üyeliğinden istifa etti

Yıldırım GTSO Meclis üyeliğinden istifa etti

Yıldırım GTSO Meclis üyeliğinden istifa etti

İstifa kararı alan Gemlik Ticaret ve Sanayi odası başkan adayı Hasan Yıldırım’n açıklaması şu şekilde, “Değerli Gemlik’liler,

Malumunuz geçen hafta Gemlik Ticaret Odası seçimlerini gerçekleştirdik. Komite ve başkanlık seçimlerinde bizlere destek veren tüm üyelere şahsım ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.

Normal bir seçim dönemi yaşayıp kaybetmek, bizleri üzmezdi. Ticaret Odası üyelerimizin kararının bu yönde olduğunu kabul eder, saygı duyardık. Herkesin bildiği gibi bu seçim GTSO’ nun 125 yıllık tarihine kara leke olarak geçmiştir.

Komite seçimlerinde, Ticaret Odası üyelerimiz oy kullanırken, iki başkan adayına oy verdiler. Buna göre kararlarını verdiler. Ne yazık ki, üyelerin iradesi sonuca yansımadı.

Komite seçimlerinden önce defaatle sorduğumuz halde adaylığını açıklama cesareti gösteremeyen Hasan Hamaloğlu ve son güne kadar beraber çalıştığımız diğer komitelerdeki arkadaşlar ne uğruna, neler vaad edilerek bizi arkamızdan hançerlediler bilemiyoruz.

Bizleri üzen geçen dönem her türlü baskıya maruz kalan bazı arkadaşlarımızın bu kumpasın içinde yer almalarıdır. Buna rağmen herkesin malumu üzere bazı iş adamları ve siyasilerin tüm baskı ve zorlamalarına rağmen bütün arkadaşlarımızla birlikte son güne kadar mücadele ettik ve 1 oyla kaybettik.

Gemlik iş dünyasını temsil eden GTSO’nun bir daha böyle iş dünyasına yakışmayacak çirkin entrikaların yaşanmaması temennisiyle başkan adayı olarak GTSO meclisinde kalmamın doğru olmayacağını düşünerek istifa etme kararı aldım.

Tüm seçmenlerime teşekkür ederken oylarına sahip çıkamadığım için özür diler, herkese saygılar sunarım”dedi.  • Pazartesi 20.4 ° / 12.1 ° Orta kuvvetli yağmurlu
  • Salı 21.1 ° / 13.6 ° Orta kuvvetli yağmurlu
  • Çarşamba 24.7 ° / 13.9 ° Düzensiz Yağmur Mümkün