• Cumartesi 27 ° / 15 ° Güneşli
  • Pazar 23 ° / 16 ° Sağanak
  • Pazartesi 22 ° / 11 ° Fırtına


Yazar Erol Erkılınç Kitaplarını İmzaladı

Yazar Erol Erkılınç Kitaplarını İmzaladı

Yazar Erol Erkılınç Kitaplarını İmzaladı

   Yazar Erol Erkılınç “Dersim Küba Hattı”, “Sürgün Çocuk” ve “Gemlik’teki Dersim” kitaplarına imza günü düzenledi. Gemlik Belediyesi Cemil Meriç Kültür Merkezinde organize edilen imza günü yoğun ilgi gördü. Erol Erkılınç, geçtiğimiz yıl yayımlanan “Dersim Küba Hattı Dudaktan Fışkıran Kan” isimli kitabının genişletilmiş ikinci baskısının yanı sıra yeni yazdığı “Sürgün Çocuk” ve “Gemlik’teki Dersim” isimli kitaplarını da imzaladı.

   Pandemi sürecinde hijyen, maske ve mesafe kurallarına uygun yapılan imza gününe sivil toplum örgütleri ve edebiyat severler yoğun ilgi gösterdi. Belediye Meclis üyeleri Nihat Çetin, Bülent Çiçek, Songül Şanlı, Sedat Özer ve Sedat Akkuş’ta imza gününe katıldılar. Gemlik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdiresi Bukle Erman, Basın Yayın Muhtarlıklar ve Halkla İlişkiler Müdürü Deniz Engin Çelik’te Erol Erkılınç’ı bu önemli gününde yalnız bırakmadılar.

   Ozan İsmail Aşık ve sanatçılar Ruşen Kaplan, Soner Öncü, Emre Atıcı ve Murat Kaya’nın türküleriyle renklenen imza gününde duygusal bir konuşma yapan Erol Erkılınç, kitaplarının yazma sürecini anlattı. Anı Roman türündeki Dersim Küba Hattında Dersim-Ankara-Gemlik ve Küba günlerinde yaşananları kitabın kahramanı Orhan’ın gözünden anlattığını vurgulayan Erkılınç, kitabın ikinci baskısında Gemlik Son Nokta Gazetesinde yazı dizisi halinde yayımlanan Küba Anılarının yanı sıra bazı yeni fotoğraflarında eklendiğini kaydetti. On yıllık titiz bir çalışmanın ürünü olan “Gemlik’teki Dersimliler” kitabının röportaj ve belgelerden oluşan tarihi bir belge niteliği taşıdığını anlatan Erkılınç, bu kitabın devamını da yazmayı hedeflediğini ve ikinci kitapta da bölgedeki Dersimlileri araştırıp yayınlayacağını söyledi. “Sürgün Çocuk” isimli kitabının da şiir ve denemelerden oluştuğunu ifade eden Yazar Erol Erkılınç; destek verenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

   Yazar Zafer Köse’de yaptığı konuşmada Erol Erkılınç’ı tebrik ederek, edebiyat nedir, ne değildir konusunda bilgiler verdi. Erol Erkılınç’ın kitaplarının röportaj edebiyat türünde olduğunu belirten Zafer Köse, ünlü yazar Yaşar Kemal’in de bu türün en önemli yazarı olduğunu açıkladı.