• Salı 28 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 29 ° / 16 ° Güneşli
  • Perşembe 29 ° / 15 ° Güneşli


Yavuz’dan 19 Mayıs mesajı

Yavuz’dan 19 Mayıs mesajı

    İYİ Parti Gemlik ilçe Başkanı Ertuğrul Yavuz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için yayınladığı mesajda 19 Mayıs 1919 Şanlı  tarihimizde milletimiz için yeni bir başlangıcı temsil etmektedir. 19 Mayıs,  kaldırmak  istenen Türk milletinin yeniden dirilişinin simgesidir dedi. Yavuz açıklamasına şöyle devam etti.

     19 mayıs 1919 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN Bandırma vapuruyla Samsun'a çıkışı ile yakılan bağımsızlık ateşi dalga dalga bütün yurda yayılmıştır. Milletimizin hep beraber BÜYÜK ATATÜRK'ÜN önderliğinde başlattığı kurtuluş savaşı Cumhuriyetin ilanı ile kesin sonuca ulaşmıştır.

   Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. Türkiye bugün genç ve dinamik nüfusu, Cumhuriyetin kazanılmları, güçlü ordusu, üniversiteleri ve sanayisi ile bir dünya devletidir. Cumhuriyetin kazanımlarıyla  irfanı hür, vicdanı hür ve ahlaklı gençler yetiştiğini belirten Yavuz gençliğe seslenerek

SEVGİLİ GENÇLER

    Bu anlamlı gün büyük ATATÜRK tarafından geleceğimizin teminatı olan siz gençlere armağan edilmiştir. Milletimizinde gençlere güveni sonsuzdur.

SEVGİLİ GENÇLER

   Devletinize her daim sahip çıkııniz. Ülkemize Zarar verecek her türlü hareketlere karşı uyanık ve dikkatli olunuz.Hür iradenize ve Kendi düşüncelerinize her zaman sahip çıkınız

ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI BU DÜŞÜNCELERLE KUTLUYORUM