• Cumartesi 17.3 ° / 11.7 ° Light rain
  • Pazar 14.1 ° / 12 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 17.4 ° / 11.3 ° kırık bulutlar


Ufka Yolculuk Yarışması İlçe 1.si Celâl Bayar Anadolu Lisesi’nden!

Ufka Yolculuk Yarışması İlçe 1.si Celâl Bayar Anadolu Lisesi’nden!

Ufka Yolculuk Yarışması İlçe 1.si Celâl Bayar Anadolu Lisesi’nden!

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Gemlik’te ilçe birincisi Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Kır oldu.  

Türkiye genelinde 81 ilde ve 922 ilçede düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın bu yıl ki konusu, salgın sürecinde önemi daha çok ortaya çıkan “Sağlıklı Yaşam” oldu.

Yurt genelinde olduğu gibi Gemlik’te de “Sağlıklı Yaşam” konulu 9. Ufka Yolculuk yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Gemlik’te ilçe birincisi olan Celâl Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Kır’a ödülleri verildi. Yarışma organizatörleri, Ufka Yolculuk yarışmasının yurt genelinde en çok katılım sağlanan yarışmalardan biri olduğunu belirterek “Ufka Yolcuk yarışması 9 yıldır yarışmacılarla buluşuyor. Ufka Yolculuk, toplumda 7’den 70’e herkes tarafından bilinir hale gelen bir yarışmaya dönüştü. Kaybedeni olmayan bir yarışma ve bu yarışma artık bir yol arkadaşı oldu.” dedi.

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmalarının bundan sonraki yıllarda da yine farklı konularda devam edeceğini hatırlatan organizatörler şöyle konuştu: “Ufka Yolculuk sevilen ve takdir edilen bir yarışma. Yarışma sayesinde öğrencilerde bir davranış değişikliği olduğunu görebiliyoruz. 9 yıldır yapılan yarışma sayesinde ülkemizde 4 milyon kişiye ulaştık. Aslında 4 milyon kişiye yol arkadaşı olarak yarışma sayesinde bu kişilerin kitap okumalarını sağladık. Bu yılki yarışmamız da salgın sürecindeki zorluklara rağmen Ufka Yolculuk gençlerimize yol arkadaşı olmaya devam etti. Amacımız okuyan bir toplum, düşünen bir toplum oluşmasına katkı sağlamaktır. Yarışmanın yapılmasına onay veren Milli Eğitim Bakanlığımıza ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze özellikle teşekkür ediyoruz. Gönüllülerimize, beraber yürüdüğümüz tüm ekip arkadaşlarımıza, sponsor firma ve destek veren herkese buradan ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Dereceye giren tüm öğrencilerimizi ve ailelerini de tebrik ediyoruz.”