• Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 19 ° Güneşli


Ücretsiz maske dağıtımı başladı

Ücretsiz maske dağıtımı başladı

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'ın koronavirüs salgını sonrası kullanımı artan maskelerin ücretsiz olarak vatandaşa dağıtılacağı talimatı sonrasında Gemlik’te de ücretsiz cerrahi maske dağıtımı başladı.

    İlk etapta Bursa Valiliği   tarafından gönderilen  3 bin adet maskenin dağıtımı Gemlik  Vefa Destek Grubu tarafından gerçekleştirildi.

Gemlik’te   Gönüllü 80 Öğretmen ve 40 İmam Türkiye’ye Örnek Oldu.

     Gemlik Kaymakamlığının bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunda tamamen gönüllü olarak yer alan 80 öğretmen ve 40 imam 26 Mart tarihinden itibaren öncelikle  65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan kimselerin maaşları bankalarından alınıp evlerine götürmeye başladı. Daha sonraki günlerde maaş ikramiyeleri ve erzak yardımlarını da evlere götüren Gönüllü öğretmen ve imamlar şimdi de ücretsiz maske dağıtımında da görev alarak  bu alanda Türkiye’ye örnek gönüllük hareketine imza attılar.

   Gemlik Vefa Destek Grubunun  yardım faaliyetleri Gemlikliler tarafından takdirle karşılandı.

     Yardımların ulaştırıldığı vatandaşlar ülkemizin en kısa zamanda bu sıkıntılı günleri atlatmasını temenni ederken başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu zor dönemde özverili bir şekilde çalışan sağlık çalışanları, emniyet kuvvetleriyle vefa destek gurubundaki gönüllülere dualarını eksik etmediler.