• Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


Toplu Ulaşımda Sorunlar Çözülüyor

Toplu Ulaşımda Sorunlar Çözülüyor

   Gemlik Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ersel Dalgın, toplu ulaşımda sıkıntıların çözüleceğini vurguladı. Burulaş Yetkililerinin yanı sıra Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte, Paşa Otel Restoranda Kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyen Ersel Dalgın, araç yenilenmesindeki amaçları ve toplu ulaşımda hedefledikleri çalışmaları masaya yatırdı. 9 Metrelik 16 otobüs ile daha önce 13 yıl boyunca hizmet verdiklerini anımsatan Ersel Dalgın, bu araçların özellikle engellilere uygun olmadığını söyledi.

   Burulaş Başkanı Mehmet Kürşat Çapa başta olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkürlerini ileten Ersel Dalgın, 6,5 metrelik 28 yeni araç ile trafikte öncelikli olarak durakta beklemeyi asgariye indirdiklerini ifade etti. Yeni duraklar ve daha önce gidilmeyen mahalle, cadde ve sokak hatları kurduklarını, 15-20 dakikada bir olan sefer sayısını 5 ve 6 dakikada bire düşürdüklerini kaydeden Dalgın, “Engellilere tam erişimli yeni araçlarımız ve sefer sayısındaki sürenin düşmesiyle izlenimlerimiz oldukça olumlu. Her kurum ve kuruluşla istişare ederek toplu ulaşımdaki sorunları en asgari düzeye çekeceğiz” dedi.

   Burulaş’ın daha önce aldığı yüzde 20 komisyonun kaldırıldığını, engelli ve yaşlı indirimli ulaşımın da yine Burulaş tarafından Sübvanse edildiğini belirten Gemlik Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Ersel Dalgın, Gemlik Bursa arası ulaşımdaki sıkışıklığında takviye seferlerle aşılmaya başlandığını bildirdi. Yeni hatlarla ilgili bilgi veren Dalgın, Özdilek-Terminal-Buski bölgesinden, Endüstri Meslek Lisesi cıvarı ve Orhangazi Caddesi üzerinden Devlet Hastanesine yeni hat oluşturduklarını, Dereboyu ve Dereboyu Irmak sokakta da mikrobüs konulduğunu sözlerine ekledi. Dalgın, olumlu geçen test aşaması sonrasında 5 dakikaya düşen seferlerin yeni saat düzenlemesini de kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı.