• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


TOBB Nefes Kredisi Projesi Yeniden Başladı

TOBB Nefes Kredisi Projesi Yeniden Başladı

    Ticaret borsası üyelerinin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde başarıyla gerçekleştirilen TOBB ve Gemilk Ticaret Borsasının desteğiyle Nefes Kredisi başvuruları  başlamıştır. Krediye ilişkin protokol 27 Nisan 2020 tarihinde Denizbank Gemlik Şube Müdürü Hidayet Kablan ve Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı Özden Çakır arasında protokol imzalandı.

Ticaret borsası üyeleri en yakın Denizbank Şubelerinden 28.04.2020 Salı günü itibarıyla başvuruda bulunarak kredi kullanabilecekler. Nefes Kredisi 3 milyona kadar cirosu olan işletmelere 50.000 TL, 3 Milyon ile 25 Milyon arası cirosu olan işletmelere 100.000 TL kredi kullandırılmaya başlandı. Kullandırılacak Kredinin yıl sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz ve yıllık faizi 7.5 olarak belirlendi.

    Üyelerin krediye başvurabilmek için öncelikle Ticaret borsasından açıklama olarak "Nefes Kredisi Başvurusu İçindir." ibareli faaliyet belgesi alınması gerekiyor. Ticaret Borsasından yapılan açıklamada desteklerinden dolayı TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'e teşekkür ederiz denildi.