• Cuma 30.3 ° / 16.3 ° Açık hava
  • Cumartesi 30.8 ° / 15.7 ° Açık hava
  • Pazar 30.5 ° / 14.4 ° Açık hava


Ticaret Borsasından iftar yemeği

Ticaret Borsasından iftar yemeği

Ticaret Borsasından iftar yemeği

      Gemlik Ticaret Borsası geleneksel iftar yemeğini bu yıl da devam ettirdi. Bu yıl Sea Garden’de tertiplenen yemeğe, iş, siyaset ve Gemlik protokolü yoğun ilgi gösterdi.

    Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, oda ve borsa başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve bir çok tüccar esnafın katıldığı yemekte açılış programını sunan genel sekreter Bahadır Selvi’nin ardından konuşan başkan Özden Çakır, zeytin başta olmak üzere lisanslı depoculuk ile ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

    Çakır, sahibi olduğumuz Gemlik zeytini coğrafi işaretinin tescil başvurusunu TOGG’un destekleriyle gerçekleştirdik dediği sözlerine şöyle devam etti. Süreç hızlı bir şekilde ilerlerken, AB tescilimizi ilçemize kazandırmış olacağız.

     Bölgemize kazandırmayı planladığımız sofralık zeytin lisanslı depoculuğu ile ilgili fizibilite raporumuzu bitirdik ve projenin hayata geçirilmesi ile ilgili, Bursa Ticaret Borsası ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Modern zeytin işleme tesisleri ile ilgili çalışmalarımız da Kaymakamımız öncülüğünde devam ediyor.

    Başkan Çakır, konuşmasında önemli bir haber daha verdi. İlçemizde okul yaptırılması ile ilgili daha önce TOBB başkanımızdan aldığımız sözü yerine getiriyoruz. Gemlik’e yeni bir fen lisesi yapılması ile ilgili kaymakamlık başta olmak üzere belediye ve ilgi müdürlüklerle çalışmalarımız son aşamaya geldi dedi.

     Başkan Çakır sözlerinin sonunda, sofralık zeytine verilen destekleme tutarının artması ve havuzlarda olan salamura zeytinin de destekleme çerçevesine alınması ile ilgili taleplerimizi Ankara’da yaptığımız toplantıda Tarım bakanımıza ilettik. Umuyoruz talebimiz olumlu karşılanır diyerek konuşmasına son verdi.

   Başkan çakır’ın ardından konuşan Gemlik belediye başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise sözlerini iftar konuşması  değil, selamlama ve bilgilendirme olarak yaptığını vurgulayarak, 2008 yılında planlara işlenen gıda organize sanayi bölgesinin yapımıyla ilgili herkesi destek vermeye çağırdı. Konu ile ilgili gerek borsa yöneticileri, gerekse tüm üye ve bürokrasinin sıkıştırılması gerektiğini vurgulayan Sertaslan bu hususta bayram sonrası start vereceğiz diyerek sözlerini noktaladı.

    İftar programı yemek sonrası son buldu.