• Pazartesi 26 ° / 14 ° Fırtına
  • Salı 18 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 19 ° / 7 ° Güneşli


Şükrü Deviren güven tazeledi

Şükrü Deviren güven tazeledi

Şükrü Deviren güven tazeledi

      Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği 3. Olağan genel kurulunu yetmişaltı üyesinin elialtısının katılımı ile Manastır Şelale salonunda gerçekleştirdi. Giriş de HES kodu uygulaması ateş ölçümü ve mesafe kuralları konusunda uyarılar yapılarak solona giriş sağlandı. İkinci başkan Semra Yurtsev Özengen ile açılış ,saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Divan Başkanblığına seçilen Edip Özer yazman olarak Hikmet Yener Şen ve Orhan Filiz seçildiler.Gündem maddeleri gereği divan başkanı Edip Özer faliyet raporu için sözü Dernek başkanı Şükrü Deviren’e verdi.

      Şükrü Deviren ; Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe ,dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için hepimizin bireysel sorumluluğu olamalıdır.Vatan ve bayrak için nerden geldiklerini, ne olacaklarını düşünmeden ve gözlerini kırpmadan canlarını veren ve vermekten çakinmeyen başta Büyük önder Mustafa Kemal ve aziz şehitlerimizin hatıraları gelecek için birlik ve beraberliğimizin en büyük teminatı olacaktır. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz.

Demokrasinin kökleşmesi için sivil toplum örgütleri çok daha güçlü ve kararlı olmalıdırlar

     Toplumun sosyal, eğitim,kültürel ve ekonomik gelişmesine öncü olmak, birleştirici, yapıcı, Milli ve manevi değerlere bağlı, ufku geniş insan haklarına saygılı, üretken, öngörülü, güven verici düşünce ve eylemlerde olunmalı.

     Sivil toplum örgütleri gelişen ve değişen dünyada hak ettiğimiz yerde olabilmek için farkındalık ve sürdürülebilirlik faliyetleri  içerisinde olmalıdırlar.

     Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği  olarak sosyal hayat içerisindeki her alana dokunmak suretiyle bu farkındalığı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu elbet de uzun soluklu bir yolculuk.

     Kurulduğu 2014 yılından bugüne sayısız etkinlik ve proje ile Gemlik’e farklı bir dernekcilik anlayışı getirmeye çalıştık.

Bunları yaparken güçlü bir ekip,tek ekip ruhu ve  takım çalışması ortaya koyduk

       Ortaya konulan ve hayata geçirilen tüm projeler için ekip olarak ,Aktif, katılımcı, sorumlu ve örnek yurttaş davranışı göstererek ve eleştiri ile yetinmeden, karar süreçlerine hazırlıklarıyla ve önerileriyle katılan, kararların çözüm üretimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunan idealist, çıkar beklentisi olmayan, haksızlıklara boyun eğmeyen geleceği için umutlu,mutlu ve yaşanabilir bir Gemlik için katkı sunmak idali ile hareket etmeye devam edeceğiz dedi.

Yedni Yönetim dokuz kişiden oluşturuldu. Beş Kadın Dört Erkek

Şükrü Deviren

Semra Yurtsev Özengen

Ahmet Gültekin

Seda Kara

Hamit Alkan

Burcu Pekdemir

Müjde Akyıldız