• Pazar 12 ° / 7 ° Sağanak
  • Pazartesi 16 ° / 6 ° Bulutlu
  • Salı 15 ° / 5 ° Bulutlu


STÖ Yardım Talepleri Mecliste Görüşülecek

STÖ Yardım Talepleri Mecliste Görüşülecek

     CEMAL KIRGIZ – Gemlik Belediye Meclisi Mart ayı Olağan toplantısı 4 Mart Çarşamba günü saat 17 00’de Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası Meclis Toplantı Salonunda yapılacak. İmar ile ilgili çok sayıda teklif ve gündem maddesinin görülüp karara bağlanması beklenen Mart ayı olağan oturumunun ilk toplantısında, çok sayıda sivil toplum örgütüne malzeme yardımı, engelli asansör bakımı gibi konularda görüşülecek. Mecliste Kore Gazisi Mehmet Bülbül’ün isminin uygun görülen bir cadde veya sokağa verilmesi de karara bağlanacak.

   Önergeler ve gündem dışı konuşmalar dışında 23 gündem maddesinin tartışılacağı Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan oturumunda, Kreş ve Gündüz Bakım Evleri Yönetmeliği, Lösemili Hastalara Kan Bağışı ve İlik Nakli için destek olunması,  Cihatlı Mahallesindeki birinci, ikinci ve dördüncü etapta boşta kalan dairelerin sosyal konut statüsünden çıkarılması, kapsamlı deprem tatbikatının yılda en az bir kere yapılması, belediye hafriyat ve yol yapım çalışmaları, imar planlarına yapılan itirazlar gibi önemli konularda görüşülecek.

   Meclisin son gündem maddesinde ise muhtarların ihtiyaçlarının karşılanması konusundaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu tartışılacak.