• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Sizin yaptığınızı gavur yapmazdı

Sizin yaptığınızı gavur yapmazdı

Sizin yaptığınızı gavur yapmazdı

CHP Gemlik Gençlik Kolu Başkanı Ümit Balta’nın basın açıklaması:

Kıymetli vatandaşlarımız,

AKP'nin rant ve çıkar ilişkisi üzerine kurulu siyasi ve ekonomik politikaları sebebiyle; Güzel memleketimizde enflasyon oranı, son 40 yılın en yüksek oranına ulaşmış olup, petrol fiyatları 13 liralara, ikinci el araba, kira ve gıda fiyatları tarihte görülmemiş zirvelere dayanmıştır. Bu negatif durum, vatandaşlarımızı her geçen gün daha fazla ümitsizliğe sevk etmesine rağmen, AKP yönetimi tarafından halkı yanıltmaya yönelik açıklamaların ardı arkası kesilmiyor.

Düne kadar, değerli vatandaşlarımıza soğan ekmek ve simitten başka gıdayı bile layık görmeyenlere karşı, bu durumu hazmedemeyen bizler; her fırsatta memleketimizde aç yatan milyonlar olduğunu, sesimiz çıktığı kadar anlatmaya çalıştık. “karınlarına kuru ekmek giriyorsa aç değillerdir, bunlar boş laflar” diyen AKP hükümeti şimdide, seçimi kaybetme korkusuyla,  swap olarak gelen rezervlere, bile göz diken açıklamalarda bulundu.

AKP 20.dönem Rize milletvekili Şevki Yılmaz, katıldığı bir canlı yayın programında

“Seçimler yavaş yavaş yaklaşırken seçimi kazanmak için Ülkenin geleceğini ipotek altına alacak her türlü harcamayı yapmalıyız. Hazinedeki 700 ton altını ve merkez bankasının döviz rezervlerini harcamalı ve seçimi kazanmalıyız. Kazanamazsak bile arkadan gelenlere hiç bir şey bırakmamalıyız” dedi.

Bu oyunlara, umursamazlığa, yalanlara, kısaca aklımızla dalga geçilmesine tepki gösteren vatandaşlarımız, hain ilan edilmektedir. Vatandaşlarımızın sesini duyurmak için başvurulacak her türlü hukuki yol, hukuksuzca engellenmektedir. Bize düşen ise, geçmiş nesillerin kan dökerek bize emanet ettiği bu vatanı, masa başı oyunlarla gelecek nesillerin umutlarını tüketenlere karşı bir olup korumaktır.  Bu devlet 1 günde kurulmadı, 1 kişiyle yıkılmaz. Yılmadan, usanmadan AKP zulmüne karşı tek ses olmalıyız. Muhalefet artık bu ülkede 85 milyon vatandaşın hepsidir…

Saygılarımla.