• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


“Sıfır Atık Projesi”nde  Gemlik Milli Eğitim Müdürlüğü  Farkı

“Sıfır Atık Projesi”nde  Gemlik Milli Eğitim Müdürlüğü  Farkı

“Sıfır Atık Projesi”nde  Gemlik Milli Eğitim Müdürlüğü  Farkı

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , Sıfır Atık Projesi uygulamasında 2018 -2019 Eğitim Öğretim yılında  elde ettiği il 3.lüğü başarısının ardından, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da tüm okullarımızın “Yeşil Karne ve Sıfır Atık Beratı” alması ile  ilçeler arasında  öne çıkarak yeni bir başarıya daha imza attı.

 İlçemizdeki Temel Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olan okulların tamamı, Bursa Valiliği İl Enerji Yönetim Birimi’nce belirlenen 12 kriteri yerine getirerek “Yeşil Karne Beratı” almaya hak kazanan 184 okul arasında yerini aldı.

Ayrıca, ortaöğretim kurumları arasında ilçemizdeki 10 okulun tamamı, il genelinde belirlen kriterlere uygun olarak “Sıfır Atık Beratı” alan   65 okul arasına girerek, “Sıfır Atık Beratı” almaya hak kazandı. İlçe Enerji Verimliliği Biriminin önderliğinde yürütülen çalışmalar  neticesinde, her iki gurupta da tüm okulların “Yeşil Karne ve Sıfır Atık Beratı” alması ile Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projeyi tüm okullarında  başarıyla uygulayarak fark yarattı.

Okul müdürleri sertifikalarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantı sonrasında teslim alırken,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Sıfır Atık Projesi kapsamında yürütülen  çalışmalarla enerji kaynaklarımızın verimli kullanılması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir dünya bırakılması adına okullarımızın özverili çalışmalar yaptığını ifade ederken,  gösterilen duyarlılıktan ötürü başta Enerji Verimliliği Birimi ve okul idarecilerimiz olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

          

İlçe genelinde ise belirlenen  5 kategoride  aşağıdaki okullarımız dereceye  girdi.

Kişi başı Atık Miktarına Göre En Çok Atık Teslim Eden Okulumuz : Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

En Çok Atık Yağ Toplayan Okulumuz :  Celal Bayar Anadolu Lisesi

En Çok Mavi Kapak Toplayan Okulumuz : 11 Eylül İlkokulu

En Çok Atık Pil Toplayan Okulumuz  : Celal Bayar Anadolu Lisesi

En Çok Sıfır Atık Eğitimi Yapan Okulumuz  : Lale Kemal Kılıç Ortaokulu