• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Okullarımıza Ve Öğretmenlerimize E-Twinning Projelerinden 13 Ödül

Okullarımıza Ve Öğretmenlerimize E-Twinning Projelerinden 13 Ödül

Okullarımıza Ve Öğretmenlerimize E-Twinning Projelerinden 13 Ödül

     Eğitim öğretimde iletişim kurmak, işbirliği yapmak ve projeler geliştirmek için öğretmenlere yönelik bir platform olan 21. yüzyıl becerilerinin ön planda tutulduğu e-Twinning  projelerine ilçemizden de büyük bir katılım bulunmakta.

     Öğretmenlerimizin gönüllü olarak geliştirdiği projelerden başarılı bulunan çalışmalar Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi belgeleri ile ödüllendirilmekte ve proje yaptıkları okullar da Avrupa’daki e-Twinning School okullarının arasında yer alma hakkı kazanmaktadır.

      Bu çerçevede  İlçemiz okullarından Cumhuriyet İlkokulu, Ali Kütahya İlkokulu, Koza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halitpaşa İmam Hatip Ortaokulu ve Hisar Anadolu Lisesi  2019-2020 eğitim öğretim yılında e-Twinning School, Avrupa Kalite Etiketi ve Ulusal Kalite Etiketi ödül almaya hak kazandı.  Okul İlçe Milli  Eğitim  Müdürü  Mehmet DURAN, okul idarecilerini tebrik ederek, ödüllerini kendilerine teslim etti.

     Okullarımızdaki bu çalışmaları yürüten öğretmenlerimiz Erol Çakıcıoğlu, Elif Yıldız, Burcu Filizlibay Gamze Toktay, Özlem Özdemir ve Emine Arabacı Özdemir de başarılarından dolayı almaya hak kazandıkları   “Kalite Etiketi Sertifikaları”nı da  Milli Eğitim Şube Müdürü Adem ŞAHİN’in elinden aldı.

     Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve öğretmenler  tarafından toplam 13 Ödül alınarak bir başarının daha altına imza atıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü DURAN; bu ödüllerin özendirici  olduğuna dikkat çekti ve e-Twinning projeleri beraberinde diğer ulusal ve uluslararası projelerin  yaygınlaştırılması ve artırılması  konusunda   çalışmaların ara vermeden devam ettiği  bilgisini verdi.