• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Liselere Girişte Başarı Bizim Geleneğimiz

Liselere Girişte Başarı Bizim Geleneğimiz

  İlçemizin en eski ve köklü okullarından Şehit Mehmet Koray Pınar Ortaokulundan LGS adı ile yapılan liselere giriş sınavında önemli bir başarı elde etti. 

  Geçmişte birçok kez ilçe birincisi çıkaran okul 2015 de de Türkiye birincisini yetiştiren okul olarak kayıtlara geçmiş ve adından söz ettirmişti.

  Bu yıl LGS de ilk yüzde 1 lik dilimde 4 öğrenci, ilk yüzde 2 lik dilimde 1 öğrenci, yüzde 3 lük dilimde 2 öğrenci, yüzde 4 lük dilimde 1 öğrenci, yüzde 5 lik dilimde 1 öğrenci, yüzde 6 lık dilimde 6 öğrenci, yüzde 7 lik dilimde 2 öğrenci, yüzde 8 lik dilimde 3 öğrenci, yüzde 10 ve 15 lik dilimler arasında 12 öğrenci ve yüzde 15 ile 20 lik dilim arasında 10 öğrenci ile eski başarılarını sürdürdüğünü gösterdi.

  Konu ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Sinan SEVİNÇ; okulun başarısında emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ederken, yıl boyunca hem zorlu derslerle başa çıkmaya çalışan hem de coronavirüs salgınında yaşadıkları psikolojik etkileri yenerek geleceğini şekillendirecek sınavlarda başarı elde eden öğrencileri teker teker tebrik ettiğini belirtti.

   24 derslikte 975 öğrenciye hizmet verdiklerini belirten Sevinç; okulda proje kapsamında 5. Sınıflarda İngilizce hazırlık sınıfları olduğunu ve bu sınıflara sınavla öğrenci aldıklarını da belirtti.