• Salı 28 ° / 18 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 29 ° / 16 ° Güneşli
  • Perşembe 29 ° / 15 ° Güneşli


Kumla sahilinde bulunan cesedin kimliği belli oldu

Kumla sahilinde bulunan cesedin kimliği belli oldu

    Bugün sabah saatlerinde Büyükkumla sahilinde bulunan cesedin kimliği belli oldu. Gemlik’in eski esnaflarından Hamdi Demir’in büyük oğlu Ekrem Demir’e ait olduğu öğrenilen ceset otopsi için Bursa adli tıp morguna kaldırıldı.

     Yaz aylarında Büyükkumla’daki yazlık evlerinde ikamet ettiği bilinen Ekrem Demir, yaklaşık 20 yıldır Parkinson hastalığına bağlı olarak ilaç kullanıldığı öğrenildi. Her sabah spor amaçlı yürüyüşe çıkan Demir bugünde sabah saatlerinde yürüyüşe çıktıktan sonra evine dönmedi. Saat 10 gibi yürüyüş yaptığı yere yakın kıyıda bulunan cesetin yapılan kısa bir araştırma sonrası Ekrem Demir’e ait olduğu öğrenilirdi. Demir’in denize girmek için üzerindeki spor kıyafetlerini çıkararak kendisinin denize yüzmek için girdiği, rahatsızlığının nüks etmesine bağlı boğulma sonucu hayatını kaybettiği tahmin edilirken, kesin sonucun otopsi sonucu belli olacağı bilgisine ulaşıldı.

     Gemlik Ayşe Ziver Karataş okul müdürü Halil Gemici’nin kayınbiraderi olduğu öğrenilen Demir’in cenazesi muhtemelen önümüzdeki Pazartesi günü Gemlik’te toprağa verilecek.