• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Küçük Kumla Kadın Girişimciler Derneğine Görkemli Açılış

Küçük Kumla Kadın Girişimciler Derneğine Görkemli Açılış

     CEMAL KIRGIZ – Küçük Kumla Kadın Girişimciler Derneği yeni hizmet binası düzenlenen coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Küçük Kumla Mahallesi Köy İçi Şükrü Alemdar eski İlkokulu Bahçesindeki binanın hayırsever vatandaşlar tarafından yapılması ve arsanın da Gemlik Belediyesi tarafından tahsisi sonrasında Girişimci Kadınlar yeni merkezlerine kavuştular. Düzenlenen törene Kaymakam Yaşar Dönmez, Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Demir ve Zeynep Akış Serintürk, Ticaret Odası Yöneticileri, Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ve çok sayıda davetli katıldı. Siyasi parti temsilcileri ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı açılışta, protokol üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Nedeniyle bayan misafirlere çiçek takdim ettiler.

   Küçük Kumla Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Ebru Akyıl, atıl durumdaki binanın yenilenerek, derneklerine tahsis edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 6 ay içinde önemli çalışmalara ve projelere imza attıklarını vurgulayan Ebru Akyıl, Kahvaltı Fuarına katılımın ardından yeni yerlerinde hizmet vermenin onur ve gururunu yaşadıklarını kaydetti.

   Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Barışın ve Huzurun Başkenti Gemlik” ilkeleri doğrultusundaki çalışmalarında en büyük payın kadınlara düştüğünü söyledi. Muhtar Kazım Ata’da, Kumlalı Kadın Girişimcilerin çabalarını överek, “İlk büyük çalışmamızı Bursa’da Kahvaltı Fuarında gösterdik. Virüs Tehlikesi olmayıp da bıraksalardı uluslar arası alanda da faaliyet gösterecektik” esprisini yaptı. Kaymakam Yaşar Dönmez’de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlayarak, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Derneğin yeni hizmet binası ilç müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın duası sonrasında hizmete açıldı.