• Cumartesi 26 ° / 15 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Pazar 26 ° / 16 ° Fırtına


Kadın başsavcımız göreve başladı

Kadın başsavcımız göreve başladı

   Gemlik’in ilk kadın başsavcısı göreve başladı. Temmuz ayı başında yayınlanan kararname ile Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Hilal Bozdağ görevine başladı.

   Türkiye’deki 3 kadın başsavcıdan biri olan Bozdağ, 12 yıldır Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapıyor.

    Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Başsavcı Bozdağ, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. Gemlik’ten önce Çorlu, Araban ve Kadınhanı Cumhuriyet savcılığı görevlerinden sonra, Adalet bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği ve İcra İşleri Daire Başkanlığı Tetkik Hakimliği görevlerinde bulundu. En son Antalya cumhuriyet savcısı olarak görev yapan Bozdağ, 2020 yılı Yaz kararnamesi ile Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığına atanarak Gemlik’in ilk kadın Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

    Gemlik’te göreve başlayan Bozdağ’ı makamında ziyaret eden gazetemiz sahibi ve yazı işleri müdürü Serhat Seferoğlu ile köşe yazarlarından araştırmacı Reyhan Çorum, Bozdağ’a hayırlı  olsun dileklerini ilettiler. Yaklaşık bir saat süren ziyarette Gemlik’in dünü ve bugünü üzerine sohbet edildi. Bozdağ ilçemizde görev yapacağından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Türkiye’nin yerli otomobilinin Gemlik’te yapılma sürecinin de konuşulduğu ziyaret sohbet havasında devam etti.