• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Jade Fier Firması İle Torque U.S.A Firması Arasında Anlamlı İşbirliği

Jade Fier Firması İle Torque U.S.A Firması Arasında Anlamlı İşbirliği

   CEMAL KIRGIZ – Gemlikli Seramik Sanatçısı Yeşim Alptekin Özdemir’in sahibi bulunduğu Jade Fier Firması ile Serbest Bölgede Faaliyet Yürüten Torque U.S.A. arasında seramik sanatçılığı üzerine anlamlı bir proje yaşama geçirildi. Amerika başta olmak üzere Kanada, Avustralya, Çin ve Güney Afrika’ya süspansiyon sistemleri üreten firmanın 6 bayan personeline seramik sanatçılığı eğitimini veren Jade Fier Firması sahibi Yeşim Alptekin Özdemir, çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

   Yeşim Alptekin Özdemir, Serbest Bölgede Faaliyetini sürdüren ve 33 kişinin istihdam edildiği Torqque U.S.A firması sahibi Burak Yılmaz ile yapılan protokol sonrasında 7 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel kadın çalışanlara yönelik sanat çalışması gerçekleştirdiklerini anlattı. Yeşim Alptekin Özdemir, seramik atölyesi çalışmaları kapsamında oldukça yetenekli bayanlarla ev ve süs eşyası seramik çalışmaları yaptıklarını söyledi.

   Fabrika Personel Müdiresi Dilek Baytok’da, “Faaliyet gösterdiğimiz sektör ne olursa olsun, başarıların en önemli kaynaklarından birisi çalışanlara verilen destek olduğuna inanmaktayız. Dönem dönem çalışanlarımıza yönelik sosyal ve kültürel çalışmalar düzenlemekteyiz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle de seramik sanatçısı Yeşim Alptekin Özdemir ile seramik atelyösi projesini yaşama geçirdik. Yeşim Hanıma ve Burak Yılmaz’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.