• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


İyi Parti Zeytindeki Kaybı Tbmm Ye Taşıdı

İyi Parti Zeytindeki Kaybı Tbmm Ye Taşıdı

İyi Parti Zeytindeki Kaybı Tbmm Ye Taşıdı

    İYİ Parti, geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu afeti sebebi ile çiftçinin uğradığı zararın peşini bırakmıyor. Hasat zamanına çok kısa bir süre kala dolunun vurduğu zeytindeki kayıp yüzde doksanlara varmış durumda.

    İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı yaşanan kaybın hemen ardından, doluya tutulan mahallelerde ve bahçelerde muhtarlar ve çiftçimiz ile buluşarak, kaybı yerinde görmüş; İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz durumun vahametini partisinin milletvekillerine olay yerinden anlatmış, yerel ve ulusal medya ile de duyurmuştu.

    İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan bu durumu, “Tarım ve Ormancılık Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli tarafından cevaplanması” talebiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.  Erozan “Gemlik, Umurbey, B. Kumla, K. Kumla, Karacaali, Narlı, Engürücük, Muratoba, Katırlı ve Kurşunlu Mahallelerinde doludan zarar gören çiftçinin yaralarının sarılabilmesi için zararın devlet tarafından karşılanıp karşılanmayacağını.

Dolunun zarar verdiği alanların “afet” bölgesi ilan edilip edilmeyeceğini.

     Ödeme sıkıntısına düşecek olan çiftçinin kredi borçlarının ertelenip ertelenmeyeceğini,” Bakan Pakdemirli'ye yazılı önerge ile sordu.

Süreç hakkında bilgilendirmede bulunan Gemlik İlçe Başkanı Yavuz, “İYİ Parti olarak daima çiftçimizin yanındayız. Vekilimiz Sn. Ahmet Erozan'a buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi gözümüz, kulağımız Ankara'da; hükümetin bu konu hakkında vereceği yanıtı ve çiftçimizin yanında olup olmadığını göreceğiz.” dedi.