• Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


İşkur İl Müdüründen Gemlik Hizmet Merkezine Ziyare

İşkur İl Müdüründen Gemlik Hizmet Merkezine Ziyaret

İŞKUR İl Müdürü Sayın Feyzullah Eren Türkmen, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Çiftçi, Gemlik Hizmet Merkezini ziyaret etti. Gemlik Hizmet Merkezinin Kısa Çalışma Ödeneği ödemeleri konusunda yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen Türkmen çalışmalardan memnun kaldı.

Kısa Çalışma İşyerindeki çalışma sürelerinin geçici olarak azaltılması veya durdurulması hallerinde, üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.

Gemlik Hizmet Merkezi Covid – 19 salgını süresince Gemlik ilçesinde 985, Orhangazi İlçesinden 381, İznik ilçesinden 132 firmanın başvurusunu kabul etti. Toplamda 26344 kişiye ödeme yapan Gemlik İŞKUR tüm bu faaliyetlerinin yanında İnegöl Hizmet Merkezinin işlemlerini de geçici olarak gerçekleştirdi. Bu kapsamda İnegöl ve Yenişehir ilçelerinde 716 işyerinin Kısa Çalışma Ödeneklerinin tüm işlemleri Gemlik Hizmet Merkezince gerçekleştirildi.

İŞKUR İl Müdürü Türkmen, tüm bu iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi süresince Gemlik Hizmet Merkezi çalışanlarının 7/24 hizmet vermiş olmasının takdire şayan olduğunu, bu noktadan hareketle Gemlik İŞKUR Merkezince yapılan ödemelerin salgın sürecinde mağduriyet yaşayan insanlarımıza katkı sunduğunu söyledi. Bu özverili çalışmaların karşılığında Gemlik Hizmet Merkezine teşekkürlerini iletirken Gemlik Hizmet Merkez Müdürü Ünver Ünver ve tüm personeli kutlayarak plaket takdim etti.