• Cumartesi 17.3 ° / 11.7 ° Light rain
  • Pazar 14.1 ° / 12 ° bulutlu bulutlar
  • Pazartesi 17.4 ° / 11.3 ° kırık bulutlar


İlçe MEM Mehmet Duran YKS’de Dereceye Giren Öğrencileri Ağırladı

İlçe MEM Mehmet Duran YKS’de Dereceye Giren Öğrencileri Ağırladı

İlçe MEM Mehmet Duran YKS’de Dereceye Giren Öğrencileri Ağırladı

    İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nda ilk bine girerek derece yapan Celâl Bayar Anadolu Lisesi mezunu öğrencileri makamında ağırladı.

    Celâl Bayar Anadolu Lisesi’nden bu sene mezun olan eşit ağırlık 515.si Nazlıcan Koç, sözel 578.si Mustafa Alper Çelik, eşit ağırlık 766.sı Burak Halil İbrahim Kılıç, TYT 745.si ve sayısal 773.sü Fadıl Can Fırat Erdoğan’ı makamında kabul eden Duran, başarılı öğrencilere hediye takdim ederek hepsini ayrı ayrı kutladı.   

    İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Duran, başarının perde arkasındaki kahramanları  öğretmenleri de tebrik ederken anne ve babalara da dikkat çekerek onların başarıdaki payının çok önemli olduğunu vurguladı ve onları da  kutlamayı ihmal etmedi. Duran, öğrencilerin elde ettikleri başarılar ile Gemlik’in  gurur kaynağı olduklarını dile getirirken hayatlarında yeni bir dönemin başladığını, bugün olduğu gibi yarın da  hep arkalarında olacaklarını bilmelerini istediğini ifade etti.  Öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarılar dileyip yaşattıkları gurur için kendilerine teşekkür ederek  onları uğurladı.

   Gemlik Celâl Bayar Anadolu Lisesi, açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre yine büyük bir başarıya imza atmıştı. Celâl Bayar Anadolu Lisesi 2021 YKS’de ilk binde beş, ilk on binde on derece elde etmişti. Mezun öğrencilerin yerleştiği bölümlere okulun internet sitesinden bakılabilir. Ayrıca her sene olduğu gibi bu sene de üniversiteye yerleşen öğrencilerin listesi okula asıldı.