• Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazar 32 ° / 18 ° Güneşli
  • Pazartesi 29 ° / 19 ° Güneşli


İl başkanı Karaca: “yalan… yalan yetmiyorsa, iftira siyaseti yapıyorlar”

İl başkanı Karaca: “yalan… yalan yetmiyorsa, iftira siyaseti yapıyorlar”

     Önceki gün ismini taşıyan okulda anılan Şehit Mehmet Koray Pınar’ın anma töreninde Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın konuşmalarına CHP il başkanından tepki geldi. Geçtiğimz hafta yapılan olağan kongre sonrası açıklama yapan İl Başkanı İsmet Karaca’nın açıklaması şu şekilde.

    Gemlikli Şehit Mehmet Koray Pınar, adını taşıyan okulda anıldı. Anma törenine, nerede konuştuğunun bile farkında olmayan AKP Milletvekili Zafer Işık'ın hezeyanları damgasını vurdu. Şehit Mehmet Koray Pınar Ortaokulu'ndaki anma toplantısında konuşan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, bir ortaokulda ve şehit anmasında olduğunu adeta unutup, konuştuğu kürsüyü Millet İttifakı, CHP ve İYİ Parti aleyhinde propaganda mecrasına dönüştürdü.

IŞIK'IN TEPKİ TOPLAYAN SÖZLERİ

     İYİ Parti ve CHP ile ilgili yalan-yanlış isnatlarda ve iftiralarda bulunan Işık, HDP’yi kınayarak başladığı konuşmasında, “TBMM Genel Kurulu'nda hain terör örgütüne silahlı bir muhalif güç diyen HDP'yi kınıyorum. Bu söylem sonrası yapmış olduğumuz mukavemette araya giren İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni de buradan kınıyorum" dedi.

    Hızını alamayan Işık, AKP'nin "Millet İttifakı'nı bölüp parçalama" hedefine uygun değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

"İktidar olabilmek uğruna, bir ittifakı devam ettirmek uğruna, iktidar partisini yıpratmak uğruna, hain terör örgütüne terör örgütü diyemeyen ve onların önergelerini TBMM'de destekleyen, kendi önergelerine de bu hain terör örgütünün Meclis'teki uzantısı olan HDP'den destek alan ve son seçimlerde yine bu hain terör örgütü uzantısıyla işbirliği içinde seçimlere giren, bunu beyan eden ve hain terör örgütünün uzantısı HDP'nin beyanları karşısında suskun kalan Millet İttifakı partilerini de buradan millet adına milletin vekili olarak kınıyorum."

İL BAŞKANI KARACA: YALAN YETMİYORSA İFTİRA SİYASETİ YAPIYORLAR

     CHP İl Başkanı İsmet Karaca, CHP'nin zaferiyle sonuçlanan yerel seçimler öncesinde oluşan Millet İttifakı'nın iki bileşenin CHP ve İYİ Parti olduğunu hatırlatarak, "O günden buyana söylüyoruz. Millet İttifakı İYİ Parti ve CHP'den oluşuyor. AKP'li vekilin sözünü ettiği HDP itttifaka dahil değil. Yalan söylüyorlar, HDP sanki bu ittifakın içindeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Dertleri aslında HDP'yle ilgili değil, tek dertleri İYİ Parti-CHP Millet İttifakı'nı bozmak. Bunu başarabilmek için yalana, yalanın yetmediği yerde iftiraya başvurmaktan çekinmiyorlar" dedi.

    Karaca, AKP'li Işık'ın bir eğitim yuvasında konuştuğunun farkında bile olmadığını belirterek, "AKP'li vekil, bir ortaokulda bulunduğunun farkında bile değil. Orada mikrofona davet edilmiş, günün anlam ve önemine uygun bir taziye ve anma konuşması yapacağına, kalkmış siyaset yapıyor. Bu son derece yakışıksız tutumunu kınıyorum" diye konuştu.

GEMLİKLİ ŞEHİDİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

    Cumhuriyet Halk Partisi'nin şehitler ve şehit ailelerine yaklaşımının belli olduğunu hatırlatan Karaca şunları söyledi:

     "Gemlikli Şehidimizi anma toplantısının siyasi arenaya dönüştürülmeye çalışılmasından çok büyük üzüntü duyduk. Şehitler bizim gözümüzde, vatanın geleceğini aydınlatan meşalelerdir. Şehit-gazi aileleri de bizim bakış açımıza göre şehitlerimizin kutsal emanetleridir. Bu çerçevede Gemlikli Şehit Mehmet Koray Pınar'ı rahmet, saygı ve sevgiyle anıyor, ailesine de saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz."