• Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


Hisar Mahallesinden Çevreci Kampanya

Hisar Mahallesinden Çevreci Kampanya

 CEMAL KIRGIZ -  Gemlik Hisar Mahallesi Muhtarı Çiğdem Türe öncülüğünde başlatılan çevreci kampanya hız kesmiyor. Mahalle sakinlerinin geri dönüşüme götürme ve çevreye kazandırmaya yönelik 2. Kapak toplama kampanyası yoğun ilgi gördü. Toplanan çok sayıda kapak, Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’e teslim edildi.

   2010 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra ülkemizde de başarılı olan kapak toplama kampanyası neticesinde binlerce engelli vatandaş da tekerlekli sandalye sahibi olmuştu. Gemlik Belediyesi ile birlikte yürüttükleri kampanya ya mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Muhtar Çiğdem Türe, geri dönüşüm ve çevreye duyarlılık yönündeki çalışmaları artırarak sürdüreceklerini söyledi. Hisar Mahallesi sakinlerinin bir yıl içinde ikinci kez bu uygulamaya destek verdiğini anımsatan Türe, “Kampanyamız sayesinde engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyeye kavuşacak olmaları da bizleri ayrıca mutlu ediyor” dedi.

   Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’te, Muhtar Çiğdem Türe nezdinde Hisar Mahallesi sakinlerine teşekkür ederek, çevreci projeleri ilçenin tüm mahallelerinde muhtarlıklar kanalıyla devam ettireceklerini ifade etti.