• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Halitpaşa Ortaokulu’ndan  Bursa İl Birinciliği

Halitpaşa Ortaokulu’ndan  Bursa İl Birinciliği

Halitpaşa Ortaokulu’ndan  Bursa İl Birinciliği

        “Yeşilay’ın 100.Yılında 100 Etkinlik” kapsamında  Milli Eğitim Bakanlığı  ve Yeşilay  işbirliğiyle  düzenlenen “10. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”  sonuçları belli olurken, ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada, Ortaokullar Arası  “Edebi Kategori”de  İlçemiz Halitpaşa İmam Hatip Ortaokulu  7. Sınıf öğrencimiz Nisa Nur YILMAZ  “Sığın Yeşilay”a isimli  şiiriyle   Bursa İl  1’nciliği derecesiyle gurur kaynağımız oldu.

     Genç nesilleri bağımlılıktan korumak ve toplumda bağımlılık farkındalığı oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler afiş, resim, karikatür ve kısa videoların dahil olduğu görsel kategorisinde ve kompozisyon, şiir, öykü, deneme ve anıların dahil olduğu edebi kategorisinde çalışmalar gönderdi.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Toplantı Salonunda sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapılan törende öğrenciler ödüllerine kavuşurken, ödül törenine Halitpaşa İmam Hatip Ortaokul  Müdürü Hacer Semiz İle birlikte katılan  Nisa Nur YILMAZ, ödülünü ve başarı belgesini  İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Sabahattin DÜLGER  ve Yeşilay Şube Başkanı Dr. Sn.Serhat Yamalı'nın elinden aldı.