• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


Gençlerden Başsavcı Bozdağ’a ziyaret

Gençlerden Başsavcı Bozdağ’a ziyaret

Gençlerden Başsavcı Bozdağ’a ziyaret

   Gemlik Gençlik Merkezi Hukuk Fakültesi Öğrencileriyle Gemlik Adliyesi ve Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Bozdağ’ı Ziyaret etti. 

    Gemlik Hukuk Fakültesinde okuyan bir grup gence Gemlik adliyesinde meslek tanıtım sunumu yapıldı.

     Gemlik Gençlik Merkezi’nin düzenlemiş olduğu program kapsamında Gemlik adliyesini gezen Hukuk Fakültesi   öğrencilerine  konferans salonunda Cumhuriyet savcıları  Fatma Yıldız ve Abdullah Kıvanç Yıldırım  tarafından hakimlik ve savcılık mesleği ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler aktarıldı.

     Gençlerden gelen çok sayıda soruya da cevaplar veren Cumhuriyet savcıları Yıldız ve Yıldırım gençlere ‘Öncelikle kendinizi tanıyın, eğer hakimlik ve savcılık mesleğine uygun olduğunuzu ve mesleği severek yapacağınızı düşünüyorsanız, bu mesleği hedefleyerek çalışın, bu yolda korkusuz cesaretli ve kararlı olun, korkuyor yahut mesleği sevmiyorsanız kesinlikle düşünmeyin.’ tavsiyelerinde bulundular.

    Cumhuriyet savcıları gençlere adliyedeki işleyiş, hâkimlik ve savcılık arasındaki farklılıklar, avukatlık mesleği, sınav ve mülakatlar gibi konularda da doyurucu bilgiler aktardılar. Sıcak ve samimi sohbet havası içerisinde geçen sunumdan, gençler büyük bir memnuniyetle ayrılırken sunum sonrası Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Bozdağ da gençleri makamında misafir ederek bir süre sohbette bulundu