• Cuma 34.8 ° / 20 ° Bulutlar
  • Cumartesi 35.1 ° / 20.1 ° Bulutlar
  • Pazar 34.6 ° / 19.3 ° Bulutlar

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Velilerle Buluştu.

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Velilerle Buluştu.

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi Velilerle Buluştu.

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğretmenleri ile veliler, yeni tip korona virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında "çevrimiçi veli toplantısında buluştu.

Gemport Gemlik Anadolu Lisesi yönetimi, bu süreçte gerçekleştirilen eğitim – öğretim çalışmalarını, salgın önlemleri ve öğrencilerin durumunu görüşmek üzere velilerle geçtiğimiz hafta sonu video konferans yöntemiyle toplantı düzenledi.

Toplantıda öğretmenler; salgından korunma ve tedbirlere uyulmasının yanı sıra öğrencilerin genel durumu, uzaktan eğitim çalışmaları, öğrenci başarılarının takibi, evde çalışma ortamının sağlanması okul aile iş birliğinin güçlendirilmesi gibi konularda velilere bilgi verdiler.

Okul Müdürü Dursun MEMİŞ yaptığı açıklamada; tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler kapsamında eğitim öğretimin uzaktan (çevrimiçi) devam ettiği şu günlerde velilere yönelik çalışmalarımız devam ediyor.  Yöneticiler ve öğretmenlerimiz olarak bizler üzerimize düşen bütün görevleri hassasiyetle yürütmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin öğretim faaliyetlerine evden katıldıkları bu süreçte velilerimizin bize desteklerini çok önemsiyoruz. Çünkü öğrencilerimizin evdeki zamanlarını iyi değerlendirmeleri hazırladığımız programlara uyarak verimli öğretim süreci geçirmelerini istiyoruz. Ailelerin de bunu kontrol ederek çocuklarımıza yardımcı olmaları çok önemli. Bu konuda bize destek olan tüm velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Bilgilendirmenin ardından süreç hakkındaki görüşlerini ve isteklerini dile getiren veliler de yapılan çalışmalardan memnuniyetini dile getirerek öğretmenlere ve okul yönetimine teşekkürlerini ilettiler.