• Perşembe 30 ° / 20 ° Güneşli
  • Cuma 30 ° / 16 ° Güneşli
  • Cumartesi 33 ° / 18 ° Güneşli


Gemlik'te vatandaşlara nitelikli fizik tedavi imkanı

Gemlik'te vatandaşlara nitelikli fizik tedavi imkanı

    Hayırsever Aydın ailesinin katkılarıyla 2015 yılında hizmete giren Gemlik Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi'nde; bölgesel ve yaygın ağrı ile seyreden kas-iskelet ve sinir sistemi bozuklukları, romatizmal hastalıklar, omurilik yaralanmaları, inme, kafa travması, el rehabilitasyonu gibi alanlarda günlük ortalama 100 hastaya hizmet veriliyor. Hastanedeki fizik tedavi cihazlarının çeşitliliği sayesinde ilçede fizik tedaviye ihtiyaç duyan hastaların merkeze sevk edilmeden kendi oturdukları bölgede tedavi olma şansı oluyor.

    Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimi Şahmeran Çelenkoğlu, fizik tedavi ünitesinde bulunan teknik malzemelerin çeşitliliği arttıkça, yapılan tedavi uygulamalarının çeşitlilik kazandığına dikkat çekti. Hayırsever aile tarafından fizik tedavi ünitesine katkıların devam ettiğini belirten Çelenkoğlu, "Hayırsever Necati Aydın ve oğlu Ceyhan Aydın tarafından, ünitemize; Elektro Terapi, Hot Pack, İnfrared, Kısa Dalga Diatermi, ESWT ve CPM gibi cihazlar alındı. Artan cihazlar ile birlikte tedavi edilebilen hastalıklar çoğalırken, hastalarımızın egzersiz çeşitliliği ve tedavilere olumlu yönde cevap alma olasılıkları da arttırılmıştır" dedi.

    Fizik tedavi ünitesi hizmete girdiği günden bu yana 5 bin 357 hastaya hizmet verildiğini vurgulayan yetkililer, toplamda 13 bin 132 seans tedavi yapıldığı bilgisini verdi.