• Salı 39.4 ° / 21.5 ° Açık hava
  • Çarşamba 37.9 ° / 22.9 ° Açık hava
  • Perşembe 41.4 ° / 24.5 ° Açık hava


Gemlik’te Üç yeni kavşak düzenlemesi

Gemlik’te Üç yeni kavşak düzenlemesi

     Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik’in üç mahallesinde de beklenen kavşak çalışmaları ile alakalı müjde verdi. Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile bir araya gelen Bursa Milletvekili, Engürücük, Kurtul ve Yeni Mahallede kavşak projeleri için Temmuz Ay’ında ihaleye çıkarılacağını bildirdi.
     İhale ile birlikte çalışmaların başlayacağını bildiren Bursa Milletvekili Işık; ”Özellikle Yeni Mahallede Alemdar Caddesinin girişinde kavşak isteği yıllardır devam ediyordu. Milletvekili olarak takip ettiğimiz konulardan biriydi, çözüme ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
    Aynı zamanda, Engürücük ve Kurtul bölgelerimizde de, kavşak çalışması elzem hale gelmişti. Bölgede yapılan incelemelerde, gerek karayollarımız, gerekse mühendislerimiz mahallelerde vatandaşlarımızın taleplerini haklı buldular. Bu iki mahallemizin de, proje ihalelerine Temmuz Ay’ı içinde çıkılması kararı alındı.
Bu konuda çalışmalarımızı olgunlaştırdık ve Karayolları Genel Müdürlüğümüze sunduk. Abdülkadir Uraloğlu ve Bölge Müdürümüz Sn. Ömer Güzel’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Işık, proje ihaleleri sonrasında, çalışmaların da takipçisi olacağını söyledi.