• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Gemlik’te 2023 Öğneci LGS’ye Girecek

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran LGS’ye girevek öğreci ve ailelerine seslenerek ‘Sizler Endişe Etmeyin Bütün Önlemleri Alacağız’ dedi.

Gemlik’te 2023 Öğneci LGS’ye Girecek

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS öncesi aile ve öğrencilere seslenerek ‘Sizler endişe etmeyin, biz okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  tek bir öğrencimizi dahi riske atmadan gerekli bütün önlemleri alarak sınavı en sağlıklı bir ortamda gerçekleştireceğiz’. dedi.

Daha önce 7 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı ifade edilen ancak alınan son kararla 20 Haziran 2020 tarihine ertelenen LGS öncesi konuyla ilgili olarak, Gemlik’te 16 Resmi ve 4 Özel  Okulda  sınava girecek toplam 2023 öğrencimizin sağlığı için gerekli bütün tedbirlerin alınacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ‘Sayın velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz hiç endişe etmesinler, Bizler gerekli bütün tedbirleri almaktayız’ dedi.

        Bu sene Milli Eğitim Bakanlığının  aldığı kararla da bütün öğrencilerimizin kendi okullarında sınava gireceklerini ifade eden Duran ‘Böylece öğrencilerimiz çok daha rahat bir şekilde sınav merkezine ulaşmış ve farklı bir okulda bulunma stresinden de uzaklaşmış olacaklar.’diye konuştu.

 Duran, sınav günü öğrencilerin önceden dezenfekte edilmiş binalara maskeleri takılı halde, bekletilmeden sosyal mesafe korunarak, sırayla alınacağını belirterek ‘Tüm okullarımızda Rehber öğretmenlerimiz korona virüs tedbirlerinin denetimi kapsamında velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmak için görevli olacaklardır’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Duran sınavla ilgili diğer hususları da şu şekilde dile getirdi

Öğrencilerin sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri e-okul üzerinden açıklanacaktır.

Sınav giriş belgeleri, okul yönetimleri tarafından sınav günü, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numarasına göre masalarına bırakılacaktır.

Okulda kantinler açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrenciler ihtiyaç duyacakları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebileceklerdir. Ayrıca her sınıfta dezenfektan ve peçete okul idareleri tarafından bulundurulacaktır.

Sınava gelen öğrencilere, velilere ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır.

Geçerli kimlik belgeleri en geç sınavdan 1 gün önce kontrol edilerek hazır bulundurulmalıdır.

Geçerlik kimlik belgesinde 15 yaş nedeniyle fotoğraf bulundurması gerekenler gerekli değişikliği süreçten dolayı yapamamaları göz önüne alınarak fotoğraflı geçerli kimlik belgesi şartı aranmayacaktır.

. Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecektir. Öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacaktır. Öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyecektir.

İkinci oturum için öğrenciler binalara sosyal mesafe korunarak sırayla alınacaktır.

Mehmet Duran açıklamasının sonunda bütün öğrencilere başarılar dilerken velilere de ‘çocuklarınız bizlere emanettir. Onların sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmeyecektir. Bütün önlemlerin alınacağından emin olabilirsiniz’ şeklinde seslendi.