• Cuma 30.3 ° / 16.3 ° Açık hava
  • Cumartesi 30.8 ° / 15.7 ° Açık hava
  • Pazar 30.5 ° / 14.4 ° Açık hava


Gemlik’te 19 Mayıs Coşkusu

Gemlik’te 19 Mayıs Coşkusu

Gemlik’te 19 Mayıs Coşkusu

      19 Mayıs Gençlik ve spor bayramının103. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Gemlik’te de tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsuna çıkışı ile Milli Mücadelenin dönüm noktası olan 19 Mayıs törenlerine Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik emniyet Müdürü Abdülkadır Yüce,  İlçe Spor Müdürü Berkay Atasoy, Jandarma Komutanı Bnb. Hasan Farsak, daire müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK yöneticileri,   muhtarların yanı sıra  öğretmen ve öğrenciler katıldı.

    Gemlik’teki  kutlama törenleri saat 9.30da Atatürk Anıtı önünde İlçe Spor Müdürü Berkay Atasoy’un çelenk koymasıyla başladı. Gemlik belediyesinin düzenlediği, konser ve yürüyüş gibi çeşitli etkinliklerle renklenen kutlama törenleri Madrigal grubunun konseriyle devam etti.

    Törenlere Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İlçe Spor Müdürü Berkay Atasoy, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Hasan Farsak, daire müdürleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK yöneticileri,  bazı muhtarlar, belediye Başkan Yardımcısı Zeynep meclis üyeleri, öğretmenler, halk ve öğrenciler katıldılar.

     Milli mücadelemizin dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’un 103. yılında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı gururla, onurla kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.