• Cumartesi 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Pazar 13 ° / 6 ° Bulutlu
  • Pazartesi 14 ° / 7 ° Sağanak


Gemlikli İyilerden Aşure İkramı

Gemlikli İyilerden Aşure İkramı

Gemlikli İyilerden Aşure İkramı

     İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, ilçe teşkilat binasının önünde Gemlikli hemşerilerine aşure ikramında bulundu. İkram, çevre esnaf ve vatandaşlara ilçe başkanlığınca görevlendirilen partililer tarafından gerçekleştirildi.
     Salgın önlemleri çerçevesinde, herhangi bir toplanma ve yığılmaya mahal verilmemek adına hiç bir duyuru ve davet yapılmadan gerçekleşen etkinlik, birlik ve beraberlik adına güzel anların yaşanmasına da vesile oldu.
     Muharrem Ayı ve Aşure Gününün önemine atfen kısa bir açıklamada bulunan, İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz "Muharrem Ayının gelmesi ile beraber, tutulan oruçların sonunda kavuştuğumuz aşure günü bizlere birlik, beraberlik, komşusunu düşünme gibi insani kavramları hatırlatıyor. Biz de bu vesile ile ilçe teşkilatı olarak, halkımız ve çevre esnafımızla beraber ağzımız tatlansın; tatlı yiyip tatlı konuşalım istedik. Ettikleri hayır duaları ve güzel dilekleri için teşkilatım adına  tüm hemşerilerimiz ve esnaf komşularımıza teşekkür ederim. Bu güzel işte payı olan herkesten Allah razı olsun" dedi.