• Cuma 30.3 ° / 16.3 ° Açık hava
  • Cumartesi 30.8 ° / 15.7 ° Açık hava
  • Pazar 30.5 ° / 14.4 ° Açık hava


Gemlik Spor Yatırımlarıyla Yükseliyor…

Gemlik Spor Yatırımlarıyla Yükseliyor…

Gemlik Spor Yatırımlarıyla Yükseliyor…

Milletvekili Zafer Işık’tan Müjde:

‘Suni çim sahasının yenilenmesinin hemen ardından, Gemlik Stadının LED ışıklarla aydınlatılacak ,tartan pistin yenilenip çevre düzenlemesinin yapılacak. Atletizm branşında, 3 adım atlama, uzun atlama, yüksek atlama, 110 m Engelli Koşu ve gülle gibi branşların yanı sıra, Okçuluk, Bocce gibi branşlara da mekânlar oluşturulacak.’

Gemlik’teki spor kulüplerinin uzun süredir bekledikleri ve talep ettikleri sentetik zeminli çim saha bakım onarımı, nihayet Gemlik milletvekilimiz Zafer IŞIK’ın önderliğinde çözüme kavuşturuldu.

Gemlik Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü yerleşkesine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve yaklaşık 10 yıldır Gemlik futbol kulüplerine hizmet veren Gemlik Suni Çim sahası kullanım ömrünü tamamlaması dolayısıyla tamir ve tadilat ihtiyacı duymaktaydı. Gemlik ilçemizde faaliyet gösteren kulüplerin uzun zamandır talep ettikleri bu bakım ve onarım işine Gemlik milletvekili Zafer IŞIK duyarsız kalmayarak, Gemlik gençliğinin en iyi şartlarda spor yapabilmesi için bürokratik işlemleri kolaylaştırarak, suni çim sahasının yenilenmesi ve Gemlik Gençliğinin kullanımına sunulması için gerekli kaynakları sağladı.

15 Martta yapılan ihale sonucu, suni çim sahasında yüklenici firma tarafından başlatılan çalışmaları incelemek üzere, Milletvekili Zafer Işık yanında İlçe Spor Müdürü Berkan Atasoy ,  AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Şamil Yiğit,  MHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Belediye Meclis  üyeleri,  Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Beki ve Ak Parti ilçe yöneticileri, eşliğinde İlçe suni çim sahası ve tesislerini gezerek gerekli bilgilendirmeleri yerinde alıp  gözlemlerde bulundu.

   İncelemelerin ardından IŞIK; İlçemize bu yatırımların yetmediğini ve kısa zamanda daha fazla yatırım çekmek için elinden geleni yapacağını belirterek, Gemlik Stadı, Gemlik Spor Salonu, Suni Çim saha ila tesisleri ve portatif havuzuyla bu bölgenin bir Sportif Kompleks haline dönüştürülerek daha fazla branşın Gemlik Gençliğine kazandırılacağını, belirtti. Suni çim sahasının yenilenmesinin hemen ardından, Gemlik Stadının LED ışıklarla aydınlatılması ve özellikle tartan pistin yenilenerek çevre düzenlemesinin yapılması işine ağırlık verileceğini ifade etti. Gemlik Gençliğinin daha sağlıklı ve temiz ortamda spor yapmalarını sağlayarak, yeni branşların ilçemize kazandırılacağını belirtti. Özellikle Atletizm branşında, 3 adım atlama, uzun atlama, yüksek atlama, 110 m Engelli Koşu ve gülle gibi branşların yanı sıra, Okçuluk, Bocce gibi branşlara da mekân yaratılacağını belirtti. Her bir yeni mekan, yeni bir branş ve yeni gençlerin spora başlamasına vesile olduğunu belirten IŞIK, Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyonu doğrultusunda sporu tabana yayma girişimlerine önemli destek vereceklerini belirtti.

İncelemelerin ardından milletvekili Zafer IŞIK sporcular, çalışan ve görevlilere iyi dileklerde bulunarak ziyaretini tamamladı.