• Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneğinden Çevre Bilinci kısa  Video Yarışması

Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneğinden Çevre Bilinci kısa  Video Yarışması

   Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği; 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Gemlik’te yaşayan tüm çevre gönüllülerine açık çevre bilinci oluşturma ve geri dönüşüm e dikkat çekme amacıyla  kısa video yarışması düzenliyor.

       Başta Gemlik’te okuyan  tüm ilk ve ortaöğretim öğrencileri olmak üzere tüm Çevre gönüllülerine açık olan kısa video çekme yarışmasında birinci gelen videoya çeyrek ikinci ve üçüncü seçilecek videoya da gram altın hediye edilecek. Çekilecek videolar en fazla 2 dakika olacak

    Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği  Başkanı Şükrü Deviren yarışmayı düzenlemedeki amaçlarının dernek olarak  geri kazanım bilinci uyandırma, atık yağların, pillerin kağıtların, plastiklerin daha ev ve işyerlerindeyken toplanıp ayrıştırılması ve böylece temiz bir çevreye katkı sunmak olduğunu vurgulayarak ‘Çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm Gemlik’li vatandaşlarımızın çevre bilinci edinmelerini sağlamak. Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için öncelikli görevimiz çevre bilincini geliştirmek, yaşanabilir, sağlıklı bir çevre ve dünya için çevreyle barışık bir hayat sürmektir’ diye konuştu.

    Gemlik Belediyesinin de etkinliğe ait yarışma videoları  Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneğinin  Temizlikemlik.bel.tr adresine 5 Haziran Cuma saat 12.00’ye kadar gönderilebilecek.