• Pazartesi 36 ° / 23 ° Güneşli
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış
  • Salı 34 ° / 22 ° Gök gürültülü sağanak yağış


Gemlik sesini arıyor

Gemlik sesini arıyor

    Gemlik en güzel sesini ödüllendirecek.

    Gemlik Belediyesi Orhan Veli, Gemlik’e Doğru Denizi Göreceksin Kültür Etkinlikleri’nde Şubat ayında müzik programları düzenlenirken, bu programlar kapsamında bir de ses yarışması düzenlenecek.

     Çeşitli türlerde şarkılar ile katılmanın serbest olduğu yarışmaya 1 Ocak 2006 ve öncesinde doğanlar başvurabilecek. Müzik alanında akademik kariyer yapmış ve mesleğinde yetkin kişilerden oluşan jürinin değerlendireceği yarışmacılardan birinci olana yarım, ikinci olana çeyrek, üçüncü olana ise gram altın hediye edilecek.

     Etkinlikler ile ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’te bir yılda sosyal ve kültürel alanda pek çok gelişme kat ettiklerini belirterek müzik alanında kendine güvenen sesleri yarışmaya davet etti. Başkan Sertaslan etkinlikle ilgili şöyle konuştu: “Ekim ayından beri gerçekleştirdiğimiz Kültür Sanat etkinliklerimizde Şubat ayı teması müzik olarak belirledik. Geçtiğimiz Pazar başlayan etkinliklerimiz Perşembe akşamı Muhtarlar Korosu ile devam edecek. Ses yarışmasına başvurular ise 14 Şubat’a kadar sürecek. 15 Şubat’ta ilk provalar alanında yetkin jüri üyelerimizin katılımı ile başlayacak. Sesine güvenen herkesi yarışmamıza davet ediyoruz.”

    Şubat Ayı etkinlikleri şöyle devam edecek:

    13 Şubat Perşembe Muhtarlar Korosu, 15 Şubat Cumartesi Ses Yarışması Elemeleri, 16 Şubat Pazar Kadınlar Korosu Konseri, 19 Şubat Çarşamba Tasavvuf Musikisi Konseri, 21 Şubat Cuma Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, 22 Şubat Cumartesi Ses Yarışması Provaları, 23 Şubat Pazar Grup Ferma-Anıl Ayyıldız Konseri, 25 Şubat Salı Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, 27 Şubat Perşembe Çalgıcı Mektebi Konseri, 28 Şubat Cuma Taksim Trio Konseri, 29 Şubat Cumartesi, Ses Yarışması Finali.

    Tüm programlar Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde, saat 20.00’de ücretsiz olarak gerçekleşecek.