• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


Gemlik Hukuk Fak. Öğrencileri İznik’e Hayran Kaldılar

Gemlik Hukuk Fak. Öğrencileri İznik’e Hayran Kaldılar

Gemlik Hukuk Fak. Öğrencileri İznik’e Hayran Kaldılar

    Gemlik Gençlik Merkezinin  her hafta  düzenlemiş olduğu etkinlikler kapsamında  Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin bu haftaki durağı  İznik oldu.

     Ekim ayı içerisinde Gemlik’te okuyan Üniversiteli gençlerle  10 dan fazla etkinlik düzenleyen Gemlik Gençlik Merkezi kasım ayı içerisinde de üniversiteli gençlerle faaliyetlerini sürdürüyor.

     İznik Kültür gezisinde gençler Ayasofya cami, Yeşil cami, Çini han, Lefke kapısı, Nilüfer Hatun İmareti, 1. Murat han hamamı,  Bayraklı Dede Abdülvahap Sancaktar Hazretleri'nin, türbesi gibi   tarihi mekanları ve  Kılıçaslan ve Atatürk Caddesinde bulunan antikacı ve sanat atölyelerini gezdiler.

    Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayb Serdaroğlu  ile Gençlik liderlerinden Mihriban türe ve Zeynep Aközlü’nün  rehberliğinde gerçekleşen  gezide  öğrenciler dünyada eşine az rastlanan ve bütünüyle "açık hava müzesi" olan tarihi ve antik bir şehirdir İznik’e hayran kaldılar.

    İznik gezisinde gençler gezi öncesi  İznik gölü kıyısı iskele civarında çevre temizliği yapıp bölgedeki sokak hayvanlarıyla da ilgilendiler.

     7 saat süren geziden memnun ayrılan öğrenciler Gemlik Gençlik Merkezin teşekkürlerini ifade ettiler.