• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


Gemlik Gübre’den gazetemize ziyaret

Gemlik Gübre’den gazetemize ziyaret

Gemlik Gübre’den gazetemize ziyaret

   Yılport Holdingi bünyesindeki Gemlik Gübrenin yeni yatırımı olan üre fabrikasında yatırım ile birlikte istihdam da artarak devam ediyor.

     Bilgilendirme kapsamında yerel basını ziyaret eden fabrika yetkilileri, yatırımın tamamlanma süresi olan 33 ayın sonunda yıllık toplamda 2200 ton üre ve üre amonyum nitratı üretilecek.

    Gemlik Gübre temsilcilerinden, İdari işler Müdürü Emir Murtezaoğlu, Entegre Yönetim Sistemleri Direktörü Gökay Özkan ve  Seç G. Müdürü Ceyda Şener Karadağ ve Kurumsal iletişim uzmanı Ecem Şener’in birlikte ziyaret ettiği gazetemizi de verilen bilgilerde, hali hazırda devam eden inşaat alanında 350 kişinin istihdam edildiğini, diğer aşamada bu sayının 700 çıkaracağı vurgulandı.

    Tesisin tamamlanması ile birlikte 850 üretim personelinin de istihdam edileceğini vurgulayan yetkililer, Türkiye’deki üre gübre pazarındaki büyük açığın kapatılması ile ithalatın azalacağını dile getirdiler.

    Gazetemiz sahibi ve Yazı işleri müdürü Serhat Seferoğlu’da yaptığı açıklamada her hangi kurum yada şirket olursa olsun Gemlik’e yaptığı yatırımın özellikle istihdam bakımından çok önemli olduğunu vurguladığı sözlerinde ziyaretçilere verdikleri bilgiler için teşekkür etti.