• Pazartesi 26 ° / 14 ° Fırtına
  • Salı 18 ° / 11 ° Sağanak
  • Çarşamba 19 ° / 7 ° Güneşli


Gemlik Gençlik Merkezinden 10. Besleme

Gemlik Gençlik Merkezinden 10. Besleme

Gemlik Gençlik Merkezinden 10. Besleme

30 kişilik gönüllü genç her hafta sonu besleme yapıyor

    Gemlik Gençlik Merkezi,  sokak hayvanlarına yönelik hafta sonları yaptığı mama ve sevgi desteğinin 10.sunu gerçekleştirdi.

    ‘Kısıtlama   günlerinde bizler evdeyken onlar sokakta  aç kalmasın’ sloganıyla yola çıkan Gemlik Gençlik Merkezi, kaymakamlıktan alınan izin ve  30 kişilik Gönüllü Genç ekibiyle   her hafta sonu gerçekleştirdikleri mama ve sevgi desteği desteğinin 10.sunu bu pazar gerçekleştirdiler.

    Gemlik, Cihatlı, ,Kumla,Karacaali,Gemsaz,Kumsaz,Kurşunlu,Gündoğdu ve bu hafta sonu gidilen Göynüklü köyü gibi yerlerde besleme yapan gençlerin sokak hayvanlarıyla kurdukları sevgi ve gönül bağı her geçen gün güçleniyor. Bir çok yerde gençleri gören sokak hayvanları gençlere koşarak yaklaşırken gençlerde sokak hayvanlarını dakikalarca sevip onları mutlu ediyorlar.

   Kumsaz ve Kurşunlu bölgesindeki yavru köpekleri her hafta ziyaret edip kucaklarına alan gençler içini bu yavru köpekleri görmek için hata sonunu iple çere oldular.

    Gemlik Gençlik Merkezi   müdürü Şuayb Serdaroğlu ile birlikte gönüllü gençler sokak hayvanlarıyla birlikte  kuş ve martıları da her hafta beslemeyi unutmuyorlar.

    Gemlik Gençlik Merkezi  sokak hayvanları besleme grubuna her geçen gün yeni isimler katılırken  şu ana kadar daha çok Shell işletmecisi Can bey ve gönüllü bağışçılardan Önder Yakut gibi  isimlerin bağışlarıyla besleme yapıldığı   ifade edilirken Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Gemlik Temsilcisi Ümran Akyavaş durumu müsait olanların  gönüllü gençlere mama bağışı yapmayla davet etti.