• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Gemlik “E-Sınav” Merkezi  Oldu

Gemlik “E-Sınav” Merkezi  Oldu

Özellikle ehliyet almak isteyen adayların yazılı sınav yerine girdikleri elektronik sınavlar artık Gemlik’te yapılacak. Konuyla ilgili müjdeyi Ak Parti Bursa Milletvekili Sayın Zafer IŞIK, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyareti sırasında verdi. Ziyarette Gemlik kaymakamı Sayın Yaşar Dönmez ve Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Sayın Şamil Yiğit de hazır bulundular.

Gemlik için bütün güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Sayın Zafer IŞIK, açıklamalarına şöyle devam etti.

İlçemiz çok yönden merkezi bir ilçedir. Gemlik, Rehberlik ve Araştırma Merkezi kanalıyla Orhangazi ve İznik ilçelerine de hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde Gemlikli ve komşu ilçelere hizmet verecek çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak bir müjde vermek istiyorum. Sayın Bakanımızın da uygun görmesiyle Artık Gemlik e-sınav merkezi olmuştur. Malum olduğu üzere MTSK adayları direksiyon sınavına girebilmek için yazılı sınavı aşmak zorundaydı. Bir süredir yazılı sınavın yerini e-sınav almıştı. Bursa merkezde uygulanan e-sınava girmek Gemlikli, Orhangazili ve İznikli hemşerilerimiz için meşakkatli oluyordu. Yine Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Sınavları da e-sınavla yapılacaktır. Girişimlerimiz sonucu e-sınavlar altyapısı tamamlandıktan sonra ilçemizde yapılmaya başlanacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Ram hizmet binasının zemin katında başlayan çalışmaların iki-üç ay içerisinde tamamlanarak hizmete gireceği planlanmaktadır. E-sınav merkezimizde yılda yaklaşık 6500 aday kursiyerin sınava girmesi beklenmektedir. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Özellikle Türkiye’nin arabasının ilçemizde üretilecek olmasından sonra her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yeni proje ve atılımların hayata geçirileceğini söylemek isterim. Bütün gayretimiz ve çalışmalarımız Gemlik’in daha güzel ve layık olduğu hizmete kavuşması içindir.