• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Gemlik  “E-Sınav Merkezi” Hizmete Girdi 

Gemlik  “E-Sınav Merkezi” Hizmete Girdi

Gemlik  “E-Sınav Merkezi” Hizmete Girdi 

    Gemlik “E-Sınav Merkezi”, İlçe Kaymakamımız Sn.Hasan GÜR,  Adalet Ve Kalkınma Partisi  Bursa Milletvekilimiz Sn. Zafer IŞIK başta olmak üzere ilçe idare amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları, şube müdürleri, sürücü kurslarımızın  temsilcileri, basın mensuplarının katılımlarıyla  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan  açılış töreni ile  hizmete girdi.

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası giriş katındaki Gemlik E-Sınav Merkezi, Bursa’nın Osmangazi ve İnegöl’den sonra  üçüncü  “E-Sınav Merkezi” olma özelliğine sahip  ve merkez yalnızca Gemlik’e değil aynı zamanda Orhangazi ve İznik İlçelerindeki  vatandaşlarımıza da  hizmet verecek. Daha önce Bursa Osmangazi E-Sınav Merkezi’nde sınavlara katılan 3 İlçeden yılda yaklaşık 7.000’i aşkın aday artık kendilerine sağlanan ulaşım avantajından faydalanarak  Gemlik’te sınava girme imkanına kavuştu.

    Tek oturumda 20 adayın aynı anda sınava girebileceği merkezde, elektronik  sınavlar, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün  öğretmen ve teknik personelinden oluşan sertifikalı  36 kişilik “Uygulama Ve İzleme Sorumluları” tarafından gerçekleştirilecek.

     Açılışın ardından Gemlik E-Sınav Merkezi saat 18:00’de gerçekleştirilen elektronik  sınavlarda   ilk adaylarına  ev sahipliği yapmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı  elektronik sınav merkezlerinde  2016 yılının Eylül Ayı’ndan itibaren MTSAS (Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı) teorik sınavları ve  2019 yılının Nisan ayından bu yana ise Mesleki Eğitim Merkezleri’nin kalfalık ve ustalık teorik sınavları elektronik sınav şeklinde gerçekleştirilmektedir.