• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


GAİHL ortaokul 5. Sınıf seçme sınavı  yapıldı

GAİHL ortaokul 5. Sınıf seçme sınavı  yapıldı

    2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi 5.sınıf için seçme sınavı yapıldı.

    22 kişilik 3 sınıfta  toplam 66 öğrencinin kayıt yaptırma hakkı elde edeceği sınav büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

    75 sorunun sorulduğu ve 100 dakika süre verilen sınavda 4.sınıfı yeni bitiren 150'ye yakın öğrenci büyük heyecan yaşadı. Sınav sonuçlarının  2 hafta içerisinde ilan edileceği ifade edildi.

    Sınav devam ederken okul salonunda toplanan velilere bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.Toplantıya katılan Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran Gemlik AİHL'nin başarılı bir okul olduğunu ifade ederek velilere sağlık ve başarılar diledi.

    Gemlik İlçe Müftüsü Dr. M. Reşat Şavlı'da toplantıda yaptığı konuşmada kendisinin iki çocuğunun Gemlik AİHL Ortaokulunda okuduğunu hatırlatarak 'Bizler okulumuzdan çok çok memnunuz Hele hele pandemi sürecinde belki de Gemlik'te en faal okul oldu. Benim LGS ye giren çocuğum tek bir gün öğretmenleri tarafından boş bırakılmadı.Bu emek sayesinde girdiği LGS'de muhtemelen  çok iyi bir Fen lisesini kazanacak başarı elde etti. Bu başarıyı okulumuza borçluyuz. Sizlerde öğrencilerini buraya hiç çekinmeden okulumuza kayt yaptırabilirsiniz' şeklinde konuştu.

      Okul Müdürü Ali Bahadır'da velilere yönelik yaptığı konuşmada Gemlik AİHL' nin 2018 yılından itibaren ortaokul ve lise kısmına sınavla alan proje okulu olduğunu ifade ederek 'Okulumuz hem akademik hem de kültürel ve sanatsal etkinlikler açısından her geçen gün başarısını daha da artıran bir okul konumundadır. İnşallah sizlerin çocuklarıyla da bu başarımız artarak devam edecektir' diye konuştu.