• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


Duran velilerle Canlı yayında görüştü

Duran velilerle Canlı yayında görüştü

Duran velilerle Canlı yayında görüştü

     İlçe milli eğitim müdürü  Mehmet Duran okul öncesi ve 1. Sınıf öğrenci  velileriyle canlı yayında buluştu

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, 21 Eylül Pazartesi günü eğitim öğretim hayatına yüz yüze başlayacak olan  okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğrenci velilerimiz ile  canlı yayında bir araya geldi.

            “Pandemi Döneminde Okul Hayatına İlk Adım” konulu   canlı toplantının sabahki  oturumuna  ilçemizde eğitim veren okullarımızda eğitim-öğretim  hayatlarına  başlangıç yapacak  okul  öncesi öğrencilerimizin velileri  katılırken,  öğleden sonra  15.00’da başlayan oturuma  200’ü aşkın 1. Sınıf öğrenci velileri katıldı.

            21 Eylül Pazartesi günü  okullarımızın kapılarını öğrencilerimize  sağlıklı ve güvenli bir ortamda  açmak için  tüm  okullarımızda    idarecilerimizin önderliğinde, öğretmenlerimizin de  üstün gayretleriyle  hazırlıkları tamamladıklarının müjdesini verdi. Her bir öğretmenin, öğrencisini teslim alırken en az ebeveynleri kadar hassas ve itinalı  olacağını üstüne basarak vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü, pandemi döneminde bilinçli, donanımlı ve gayretli  tutumlarıyla takdiri hak eden  idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin çalışmalarıyla, siz ebeveynlerin son derece normal olan kaygı ve endişelerini  gidereceklerine  inandıklarını  ifade etti.

Mehmet DURAN, toplantıya katılan velilere  yüzyüze eğitimin başlaması ile ilgili bir takım bilgiler vererek “Pazartesi günü  ilçemizdeki resmi ve özel okullarımızdaki  tüm anaokullarımızda  752 kayıtlı öğrenciden 543’ü  ve ilkokullarımızda ise 1.423 kayıtlı 1. Sınıf öğrencilerimizden 1.273’ü okulları ile buluşacak. Öğrencilerimiz dezenfekte edilmiş okullarında, maske, dezenfektan, sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri alınmış, eğitim programları  itinalı bir biçimde planlanmış, teneffüslerdeki etkinlikleri bile düşünülmüş olarak, okullarının  kapılarında öğretmenleri tarafından  karşılanacak  ve eğitim hayatlarına güvenle başlayacaklar. Siz velilerimizin bizlere destek vererek işbirliği içinde bulunmamız bu süreçte çok önemli. Okullarımızı 21 Eylül’de hep birlikte açacağız. Bu buluşmanın amacı da sizlerin  yanınızda olduğumuzu bilmeniz. Sesinize kulak verip, sorularınıza cevap vermek ve bir nebze olsun kaygı ve endişelerinizi giderebilmek.”dedi.

Milli Eğitim Müdürü, 1.sınıftan 12. Sınıfa kadar  tüm öğrencilerimizin eğitim programlarının pandemi yokmuş gibi en ince ayrıntısına kadar planlandığını, 21 Eylül’den itibaren imkanların el verdiği ölçüde EBA üzerinden, imkanların el vermediği  durumlarda ise  canlı ders ve diğer uygulamalar ile   öğrencilerimizin eğitimlerini eksiksiz devam etmelerini sağlayacaklarını aktardı. Ayrıca ilçemizde uzaktan eğitime erişim engeli olan öğrencilerimiz için 17  “EBA Destek Noktası”nın oluşturulduğunu ve önümüzdeki hafta içinde öğrencilerimizin bu noktalardan faydalanabileceklerini  söyledi.

Her iki oturumda da  İlçe Milli Eğitim Müdürü DURAN’a eşlik eden  İlçemiz Rehberlik Araştırma Merkezi  Psikolojik Danışmanı   Şeyda POLAT  da  velilerimizin kaygılarını endişelerini haklı karşıladıklarını ifade ederken,  söz konusu süreçte ebeveynlerimizin sergilemesi gereken tutum ve izlemesi gereken yöntemler hakkında aktarımlarda bulundu ve sorulara cevap verdi. Özellikle Korona virüsün  ve virüse karşı alınacak tedbirlerin  çocuklarımıza kaygı aşılanmadan evlerde nasıl paylaşılması gerektiği, çocuklarda “okul reddi” sorununun önüne nasıl geçileceği  velilerimizle ayrıntılı olarak paylaşıldı.

Yaşanan bu süreçte  yapılacak canlı toplantılarla  velilerimiz ile sık sık bir araya  geleceklerinin müjdesini de verdi.   İlçe Milli Eğitim Müdürü DURAN tüm velilere  katılım ve destekleri için teşekkür ederken, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı ve hayırlı olmasını diledi.