• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


“Çiğdem’in Mutfağı” misafirlerini bekliyor

“Çiğdem’in Mutfağı” misafirlerini bekliyor

“Çiğdem’in Mutfağı” misafirlerini bekliyor

Gemlik’te hızlı yemek çeşitleri satan yerler son günlerde artarken, özellikle ilçe merkezinde ev yemeği satan işletmelerin sayısı azaldı. Tost ya da döner gibi katı gıdalar yerine ev yemeklerini tercih edenlerin yeni uğrak noktalarından biri ise Çiğdem Çelikten’in işlettiği “Lezzet Bizde” oldu.

Yeni Sahil’de günlük olarak sıcak ev yemeklerinin Gemliklilere sunulduğu “Lezzet Bizde”, Kumsal Sokak’ta hizmet veriyor. Uzun yıllardır yemek sektöründe çalışan Çiğdem Çelikten’in sahibi olduğu işletme özellikle öğle saatlerinde memur ve büro çalışanları ile öğrencilerin taze yemek için sıkça uğradığı işletmelerin başına geliyor.

Yemek sektöründe uzun yıllar çalışarak önemli tecrübeler kazanan Çelikten, Gemlik’te bir yıl önce kadın girişimci olarak işletmesini faaliyete geçirdi. Pandemi döneminde paket servis ile ev, öğrenci yurdu ve işyerlerine servise devam eden Çelikten, misafirlerini işyerinde ağırlamaya devam ediyor.

Çiğdem Çelikten, işletmesinde uygun fiyatlı gıdayı taze ve kaliteli olarak Gemliklilere sunmayı hedeflediğini söyledi. “Mutfağımızda müşteri çalışan değil, aile ilişkimiz var. Her gün uğrayan, haftada birkaç kez gelen, bir defa uğrayıp sonra hep burayı tercih eden dostlarımız, buradan her seferinde memnun ayrılıyorlar. Günlük olarak çorba, sulu yemek, kızartma, makarna, mantı ve pilav gibi on çeşitten fazla yemek hazırlıyoruz. Mantımız her gün taze olarak hazır. İşletmemizin yanı sıra paket servisimiz de devam ediyor. Özellikle öğrenci kardeşlerimiz paket servisi tercih ediyor. Bizler de misafirlerimiz var Gemliklilere layık olmak için lezzetlerimizi taze ve en kaliteli şekilde hazırlamaya devam edeceğiz.”