• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


CHP’li gençler sınav kitapçığı dağıttı

CHP’li gençler sınav kitapçığı dağıttı

    Cumhuriyet Halk partisi Gemlik gençlik kolları Üniversite ve lise öğrencileri için yaklaşan sınav öncesi deneme kitapçıkları dağıttı. Kadın kolu yönetimi ve üyelerinin de katıldığı program ile ilgili basın açıklaması yapan Gençlik kolu başkanı Ümit Balta şu görüşleri dile getirdi.

Kıymetli öğrencilerimiz,

     Mevcut hükümetin sınav tarihini bile doğru dürüst belirleyemediği, bir ileri bir geri tarih yaparak göstermiş olduğu acziyet hepimizi olduğu gibi en çok da sizleri derinden yaralamıştır. Engelli bireylere bile ‘onlar için ayrı soru mu hazırlayacağız’ diyerek artık ne kadar pervasızlaştıklarını göstermişlerdir. Üstelik her yıl değişen eğitim sistemi de cabası.

    Ancak bizler Cumhuriyet Halk partisi olarak sizlerin yanında olmaya, haklarınızı daha gür sesle savunmak için her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.

     Bilindiği üzere Mart ayında başlatmış olduğumuz cep yakan dershane ücretleri yüzünden hiçbir ayrım olmadan herkesin yararlanabileceği  ve yaptığımız duyurular ile 50 kişiye ulaşan öğrenci ve 12 kişilik öğretmen kadrosu ile Ücretsiz üniversite hazırlık dersleri projemiz ders programı dahi hazırken tüm dünyayı etkileyen Korona virüs sebebiyle iptal edilmişti.

    Bugün ise Dünya çocuk işçiliği ile mücadele gününde Kadın kolları ve Gençlik kolumuz ile birlikte düzenlediğimiz bu etkinlik ile elimizden geldiğince yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Sizler bu ülkenin geleceğisiniz, en nadide değerlerimizsiniz…

Sizler istediğimiz, umut ettiğimiz, olması için mücadele ettiğimiz , özgür, insan haklarına saygılı, adil, hakkın, hukukun her şeyden önce geldiği, fırsat eşitliği olan, kimsenin diline, dinine, inancına bakılmadan yaşamak istediğimiz ülkenin gelecek teminatlarısınız…

    İstediğimiz bu düzeni sizlerin istek, heyecan ve inancı ile tahsis edeceğiz.  Unutmayın gençler,

Başka bir gelecek mümkün ve her şeyi önce kendimizden beklemeliyiz…

Saygılarımla

Ümit Balta

CHP Gemlik Gençlik Kolu Başkanı