• Cuma 30.3 ° / 16.3 ° Açık hava
  • Cumartesi 30.8 ° / 15.7 ° Açık hava
  • Pazar 30.5 ° / 14.4 ° Açık hava


CHP’den 19 Mayıs Açıklaması

CHP’den 19 Mayıs Açıklaması

CHP’den 19 Mayıs Açıklaması

    CHP Gemlik ilçe başkanı Şükrü Aksu, 19 Mayıs Atatürk’ Ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı  nedeniyle basın açıklaması yaptı. Yazılı açıklama aşağıdaki gibi.

Değerli hemşerilerimiz,

    Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Anadolumuzu düşman çizmelerinden kurtarmak için attıkları ilk adım olan Samsun’a ayak basmalarının 103. Yılını kutluyoruz.

   Geçmişte olduğu gibi, bu yıl da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir gurur ve heyecanla karşıladık. Bayram coşkumuzu başta ilçemiz olmak üzere tüm ülkemizde yaşıyoruz. Çünkü bizler için bu 19 Mayıs’ın çok daha farklı bir önemi var.

    Hangi siyasi görüşten olursa olsun ülkemizin hak, hukuk ve adalet ile, barış ve kardeşlik içinde, tüm dünyada ekonomisi güçlü ve saygın bir yere sahip olmasını isteyen yurttaşlar olarak, Mustafa Kemal’in idealindeki büyük, güçlü ve huzurlu cumhuriyete adım adım ilerliyoruz. Tıpkı O’nun zafere yürüdüğü gibi, dostlarımızla birlikte iktidara yürüyoruz!

    Uzun yıllardır ülkemizi yöneten ve artık yorgun, yalnız, enflasyon karşısında çaresiz, çözüm üretme yeteneğini kaybetmiş olan iktidar, 80 milyonu aşkın yurttaşımızı içinden çıkılmaz bir krizin içine hapsetmiştir. Bir yandan gıdadan ulaşıma, elektrik, su ve doğalgazdan ev kiralarına gelen yüksek zamların belini büktüğü yurttaşlarımız, öte yanda ise gelecekleri çalınan milyonlarca genç artık nefes alamamaktadır. Bunların üzerine göçmen sorunu ise yine iktidarın plansız ve programsız girişimleri ile gündemdeki yerini korumaktadır. Geçmişte yedi düvele cesaretle meydan okumuş ve bundan büyük bir zafer ile ayrılmış kadim Anadolu için günümüzde uğraştığımız sorunlar gurur kırıcıdır.

    İşte bu dönemde, ilk adımı yerel seçimleri kazanarak büyükşehirlerde halkın çıkarlarına belediyeciliği hayata geçiren bizler, Samsun’dan Anadolu’ya yürüyen Kuvvai Milliyeciler gibi, ülkemizi içinde bulunduğu bu zor şartlardan çıkarmak için azimle çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.

Gelecek bayramları halkın iktidarında, büyük ve güçlü, huzurlu Türkiye’de kutlayacağız!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

ŞÜKRÜ AKSU

CHP Gemlik İlçe Başkanı