• Çarşamba 0.3 ° / -4.2 ° Mix snow/rain
  • Perşembe -0.6 ° / -8 ° kırık bulutlar
  • Cuma 2.9 ° / -1.6 ° Bulutlar


CHP Gençlik kolundan kadın cinayetlerine tepki açıklaması

CHP Gençlik kolundan kadın cinayetlerine tepki açıklaması

     CHP Gemlik Gençlik Komu başkanı Ümit Balta yaptığı yazılı açıklamada son dönemde artan kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Balta’nın açıklaması şu şekilde.

    Her gün vahşet dolu kadın cinayetleri ile sarsıldığımız günlerden geçiyoruz. Ne yazık ki ne yazık ki ülke olarak değerlerimizle hiç örtüşmeyen bu durumu sürekli olarak yaşıyoruz. Bugün tüm insanlarımızla birlikte Kadına şiddet ve kadın ölümleri son bulsun diye, kadınlar ve kız çocuklarının hakları korunsun diye CHP Gemlik Gençlik kolu olarak hep yaptığımız gibi,  üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.

     Bu bağlamda gerek gençlerimizle, gerek bu konuda çok önemli çalışmalar yapan uzmanlarla, toplum bilimcilerle sürekli diyalog halinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi bu haksız ölümlere, bu adaletsizliğe, kadına karşı şiddete (ve şiddetin her türlüsüne) bir nebze olsun engel olmak adına atılan her adım çok değerlidir.

     Bir ülkede kadının olduğu, durduğu yer o ülkenin ve o toplumun aynasıdır. Ülkemizi gelişmiş, modern, hak ettiği şekilde görebilmek için kadınıyla erkeğiyle bunun farkında olmalıyız. Atamızın da dile getirdiği gibi “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Önce Hükümetin ve diğer tüm siyasilerin sorumluluğu ise ilk etapta ve çok acil bir şekilde İstanbul Sözleşmesi'ni imzalamaktır. Umuyoruz ki hep birlikte bu yolda kararlılıkla çalışacağız.

    Kadına şiddet suçtur! Ortak olma, seyirci kalma. Daha iyi bir toplum, daha iyi bir gelecek ve aydınlık yarınlar için kadın ve erkek “birlikte eşitiz.

Ümit Balta

CHP Gemlik Gençlik Kolu Başkanı