• Pazar 16.5 ° / 11.3 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 20.7 ° / 13.8 ° kırık bulutlar
  • Salı 18.1 ° / 10.4 ° Hafif yağmur


CHP Gençlik kolu başkanlığından açıklama

Sadece koltuğu dolduran siyasetçi istemiyoruz

CHP Gençlik kolu başkanlığından açıklama

Sadece koltuğu dolduran siyasetçi istemiyoruz.

Biz CHP gençlik örgütü olarak Atatürk ile ve inkilaplarını hayatımızın her alanında yaşıyor ve çeşitli müdahalelere rağmen yaşatmaya devam ediyoruz.

Biz CHP Gençlik örgütü olarak sadece Gemlik için değil, İzmir depreminde zor kalan depremzede için, Akdeniz’de çıkan orman yangınlarında bir ağaç için tüm kamuoyu biliyor ki ormanlık alanlar daha az yansın diye uçak göndermediğiniz bölgede o yangınlara ellerimiz ile müdahale ettik.

Sayın AKP Gençlik Kolu Başkanı, gençlerin sosyal projelerden daha öncelikli şeyleri var. Bu ülkedeki genç işsizlik yüzde 20’lere dayanmışken ve atanamayan öğretmenler çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılıp ölürken ve çarşaf çarşaf torpil listeleri ortaya çıkarken sizin bu yaptığınız sosyal projeler iyi niyet göstergesinden ileriye geçemez.

Sayın Başkan; ülkemizde gençler bugün herhangi bir ihtiyacını temin etmeye çalışırken güncel ekonomik durumun azizliğine uğruyor. Yurt dışında 500 birim olan oyun konsolu bile ülkemizde 11.000 liraya satılıyor. Yani gençler; ekonomik zorluklar sebebiyle diğer dünya ülkelerindeki gençlerin en basit eğlencesi bile biz de lükse kaçıyor.

Sayın Başkan; TOGG konusunda çok güzel bilgiler vermişsiniz teşekkür ederiz ama unuttuğunuz bir ayrıntı var. Geçtiğimiz hafta Gemlik Belediye Başkanımız sayın Mehmet Uğur Sertaslan, togg firmasının inşaat işlerini yapan bir firma daha geçtiğimiz hafta bir iş ilanı açmış ve mülakatlarını Gemlik değil, Orhangazi’de ve sizin bir Meclis üyeniz tarafından yapılmıştır. Ne yazık ki, bizim TOGG’a verdiğimiz değeri TOGG firmasının bize verdiğini de görmek isterdik.

Değerli Başkan, tüm siyasi parti gençlik oluşumları sosyal projeler yapmak ister. Ama gençlerin her gün ezildiği zam ve enflasyon canavarı bırakın sosyal proje yapmayı, sosyal hayattan bile gençlerimizi mahrum bırakıyor.

İstifa olayına da bir açıklık getirelim. Ben, şu anda oturduğum koltukta CHP’nin genç üyelerinin desteği ve teveccühle oturuyorum.

Ülkenin pürmeali ortadadır. Bu açıklama bu konu ile ilgili son açıklamamdır. Kalın sağlıcakla.